PILNE: Autostrada A4 zablokowana w obu kierunkach! Wszystko przez ładunki wybuchowe!

PILNE: Autostrada A4 zablokowana w obu kierunkach! Wszystko przez ładunki wybuchowe!

autostrady nowe znaki mandat

Podaj dalej

Poniedziałek dla wielu kierowców na autostradzie A4 zaczął się sporym utrudnieniem w ruchu. Doszło do kolizji, w której jednym z największych zagrożeń są ładunki wybuchowe.

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu jest na autostradzie A4 bardzo popularnym zjawiskiem. Bardzo często taka kolizja ma poważne konsekwencje i potrzebna jest pomoc wielu służb, żeby uratować zdrowie i życie kierowców, a także, żeby udrożnić drogę. Zmiana warunków pogodowych na jesienne i pozostanie przy letnich przyzwyczajeniach za kierownicą, z pewnością nie pomaga w minimalizowaniu ryzyka wypadku.

Amerykańska armia znowu z problemami

Stacjonowanie amerykańskiej armii między innymi na terenie Dolnego Śląska od czasu do czasu związane jest z utrudnieniami na drogach. Przede wszystkim z powodu transportowania wojskowego sprzętu po drogach publicznych. Niestety amerykańscy żołnierze potrafią również być uczestnikami kolizji, co w połączeniu z wojskowym wyposażeniem kończy się poważnymi utrudnieniami dla innych użytkowników ruchu drogowego.

wojsko-usa-afganistan

Ładunki wybuchowe i pociski artyleryjskie na A4

Jak podają lokalne media, między innymi 24jgora.pl na 129 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia, czyli pomiędzy węzłami Kostomłoty, a Kąty Wrocławskie doszło do najechania przez ciężarówkę amerykańskiej armii na tył innej ciężarówki. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej potrzebował amerykański żołnierz.

Dodatkowo na naczepie wojskowej ciężarówki znajdują się ładunki wybuchowe i pociski artyleryjskie, które wymagają przeładowania na inny pojazd. Ze względów bezpieczeństwa droga w obu kierunkach na czas przeładunku jest zablokowana. Nie do końca wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

źródło: 24jgora.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News