PILNE: Atak hakerów w Rosji! Pomysł godny mistrzów! [WIDEO]

PILNE: Atak hakerów w Rosji! Pomysł godny mistrzów! [WIDEO]

PILNE: Atak hakerów w Rosji! Pomysł godny mistrzów! [WIDEO]

Podaj dalej

Stan wojny pomiędzy Rosją i Ukrainą ciągle elektryzuje Europę Centralną, dlatego każdy atak w stronę agresora tego konfliktu budzi ciekawość. W sieci pojawiły się informacje o bardzo dużych korkach w centrum Moskwy. Okazuje się, że odpowiedzialni za wielki zator są hakerzy.

Współcześnie do sparaliżowania miasta wystarczy przysłowiowy laptop i specjalistyczna wiedza, która pozwala złamać zabezpieczenia infrastruktury potrzebnej do wywołania wspomnianego paraliżu aglomeracji. Powstało na temat takich działań szereg filmów w Hollywood, jednak mieszkańcy Moskwy mogli poczuć się przez chwilę, jak główni bohaterowie fabuły.

Korki w miastach utrudniają życie

Od wielu lat wiadomo, że skutecznym sposobem na zmarnowanie komuś dużej ilości czasu, a często również humoru są korki. Moskwa, jako stolica Federacji Rosyjskiej przez lata zmaga się z problemem bardzo dużego ruchu w centrum miasta. Hakerzy postanowili wykorzystać ten fakt na swoją korzyść i jeszcze mocniej zwolnić ruch. W końcu nawet do kilku godzin w jednym korku, jak podają niektóre rosyjskie media to spore utrudnienie dla mieszkańców.

kierowcy korek freepik jpg
fot. freepik

Atak hakerski na firmę taksówkarską!

Okazuje się, że bardzo prostym sposobem na wywołanie dużego zatoru komunikacyjnego w centrum Moskwy jest zamówienie sporej liczby taksówek w jedno miejsce. Jak podaje portal Wprost pierwszego września na Prospekt Kutuzowa w stolicy Rosji zamówiono dużą liczbę taksówek jednej firmy – Yandex Taxi. Kierowcy przyjechali pod wskazany adres i doprowadzili do powstania wielkiego zwolnienia w tym rejonie miasta.

Poszukiwania sprawców trwają

Firma Yandex Taxi poinformowała, że naprawiła ona wszelkiego rodzaju zabezpieczenia swojego systemu. Jednocześnie nie podała informacji, czy udało się odnaleźć sprawców całego zamieszania. Podejrzenia kierowane są między innymi w stronę konkurencyjnej firmy, ale ten gracz na rynku przewozu osób stanowczo odrzuca oskarżenia. Być może w najbliższej przyszłości poszkodowana przez atak hakerski firma wypłaci swoim pracownikom odszkodowania z powodu utknięcia w korku, przez co nie mogli oni realizować kursów dla innych klientów.

źródło: Wprost

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News