PILNE: Arnold Schwarzenegger miał wypadek! Jego SUV zmiażdżył Priusa

PILNE: Arnold Schwarzenegger miał wypadek! Jego SUV zmiażdżył Priusa

gmc_yukon_denali_789

Podaj dalej

Prawdopodobnie każdy słyszał o jednym z najsłynniejszych Austriaków, który mieszka w Stanach Zjednoczonych. Arnold Schwarzenegger miał wypadek. Jego potężny SUV GMC Yukon zmiażdżył Toyotę Prius w Los Angeles.

Rozwaga na drodze jest bardzo ważna, ponieważ w każdej chwili może dojść do sytuacji, w której unikniemy zderzenia. Tym razem się to nie udało i w słonecznym Los Angeles były gubernator Kalifornii, zderzył się z jadącą po drodze czerwoną Toyotą Prius. W wyniku zdarzenia ucierpiała pasażerka auta hybrydowego.

Scena niczym z filmu

Wiadomo, że do wypadku doszło około 16:30 czasu lokalnego 22 stycznia 2022 roku. W zdarzeniu poza znanym aktorem uczestniczył też jego przyjaciel Jake Steinfeld. Na nagraniu po zmroku widać dużego GMC Youkon, który stoi na światłach awaryjnych. Na lawecie znajduje się już uszkodzona Toyota Prius, ale w całym zdarzeniu uczestniczył też elektryczny Taycan. Według najnowszych ustaleń sprawcą kolizji był Arnold Schwarzenegger, ponieważ przy skręcie w lewo na skrzyżowaniu zignorował on czerwone światło i wjechał pod samochód. W wyniku zdarzenia ucierpiała kobieta, która kierowała Priusem i z obrażeniami głowy trafiła ona do pobliskiego szpitala.

Arnold Schwarzenegger uległ rutynie?

Do tego poważnego w skutkach wypadku doszło niedaleko domu Arnolda. Prawdopodobnie przejeżdżał przez to skrzyżowanie wielokrotnie, jednak tym razem doszło do błędu. Oczywiście są to pewne spekulacje, ale być może powodem kolizji była rutyna. Zdarza się tak, że po określonych ulicach w mieście jeździmy nieco na pamięć. Niekoniecznie zwracamy uwagę na znaki drogowe.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania

Dostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz zasada ograniczonego zaufania, są tym, o czym należy zawsze pamiętać na drodze. To, że ktoś stoi na określonym pasie ruchu, ma włączony kierunkowskaz, niekoniecznie oznacza, że wykona zamierzony manewr. Dlatego jazda nieco wolniej, z szeroką obserwacją tego, co znajduje się wokół naszego pojazdu, pozwala na unikanie kolizji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News