PILNE! Akcja serwisowa Mercedesa! Chodzi o systemy bezpieczeństwa

PILNE! Akcja serwisowa Mercedesa! Chodzi o systemy bezpieczeństwa

mercedes-silnik-v8

Podaj dalej

Akcja serwisowa to obecnie rzecz, która może się zdarzyć każdemu producentowi samochodów. Do serwisu proszeni są kierowcy Mercedesów, ponieważ jedna z usterek zagraża bezpieczeństwu pasażerów podczas wypadku!

Dzisiaj samochody naszpikowane są elektroniką, przez co prawdopodobieństwo awarii znacząco wzrasta. Czasy, w których auta budowano głównie z myślą o satysfakcji klientów i o trwałości, póki co są przeszłością. Aktualnie zdarza się, że w szerokiej gamie modeli producenta zdarzają się niedociągnięcia.

Czujniki podczas kolizji mogą uratować życie!

Wiadomo, że współczesna motoryzacja zbudowała swoje bezpieczeństwo na nowoczesnych systemach, których podstawą są czujniki. Ich czas reakcji oraz trwałość sprawiają, że w nagłych sytuacjach samochody potrafią dużo lepiej zadbać o nasze zdrowie i życie w czasie poważnej kolizji. Akcja serwisowa Mercedesa pokazuje, że od czasu do czasu elektronika zawodzi. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w egzemplarzach, które powinny udać się do serwisu na kontrolę i ewentualną wymianę, jeszcze nikt nie miał wypadku.

Mercedes-AMG E 63 S
Fot. Mercedes

 Mercedesy Klasy E, Klasy S, GLC , CLS , AMG GT 4-drzwiowe proszone do serwisu!

Akcja serwisowa Mercedesa to szerokie spektrum modeli od klasy E do popularnej i legendarnej klasy G. W niektórych modelach dostępnych na polskim rynku niemiecki producent podejrzewa awarię czujnika zderzenia bocznego. Głównym powodem niedociągnięcia ma być poluzowanie złącza czujnika zderzenia bocznego. Może to spowodować opóźnienie uruchomienia systemów zabezpieczających przed skutkami wypadków przy zderzeniu bocznym, potencjalnie zmniejszając skuteczność zabezpieczenia.

Akcja serwisowa na niewielką skalę!

Na szczęście zgłoszona przez Mercedesa akcja serwisowa dotyczy około 28 egzemplarzy. Zgodnie ze standardami obsługi klienta właściciele pojazdów, które potencjalnie mogą mieć uszkodzony czujnik zderzenia bocznego w drzwiach, zostaną lub już zostali poinformowani o konieczności wizyty w najbliższym ASO Mercedesa w celu diagnozy i ewentualnej naprawy usterki.

Kierownica Mercedesa
For. pixabay.com

Niestety akcje serwisowe w markach premium są również swego rodzaju standardem. Dzisiaj trwałość samochodów Mercedes jest na innym poziomie w porównaniu do lat 70., 80. i 90. XX wieku, gdzie niemal wszystkie modele z gwiazdą na masce były synonimem luksusowego i długowiecznego samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News