Pandemia zmieniła zachowania konsumentów! Czy Ty też bierzesz pod uwagę taki wypoczynek?

Pandemia zmieniła zachowania konsumentów! Czy Ty też bierzesz pod uwagę taki wypoczynek?

Pandemia zmieniła zachowania konsumentów! Czy Ty też bierzesz pod uwagę taki wypoczynek?

Podaj dalej

Ponad dwa lata pandemii koronawirusa ukształtowało nowe zachowania konsumentów. Więcej rzeczy kupujemy online, wybieramy inne kontakty międzyludzkie, a także zmieniliśmy upodobania związane z podróżowaniem. Mimo zniesienia w wielu krajach restrykcji ta forma wypoczynku przyciąga coraz to nowych klientów.

Być może czasy, w których wybieraliśmy hotel, kurort nad morzem lub hostel odeszły delikatnie na drugi plan. Przynajmniej dla pewnej części osób, ponieważ mieli oni okazję zasmakować wyjątkowej wolności, jaką daje podróż kamperem. Z jednej jest to zwiększona mobilność, z drugiej wygoda, a z trzeciej swego rodzaju izolacja od innych.

Podróż małym domem to jest niezależność

Jednym z największych atutów podróżowania kamperem jest bardzo duża niezależność. W relatywnie szybkim czasie możemy pokonywać spore odległości. Do tego europejskie wersje tych pojazdów bazują w większości przypadków na busach i autach dostawczych. W ten sposób ich rozmiary są tylko nieznacznie inne od swojego pierwowzoru. Jeśli wybierzemy tak zwanego kamper vana w zasadzie mamy do dyspozycji pełnoprawnego busa, który jest naszym domem i pozwala ona na bardzo dużą niezależność.

koronawirus hotel

Zdecydowanie się na kamper vana pozwala również na noclegi w mniej oficjalnych miejscach wypoczynku, gdzie spanie w pojazdach jest zabronione. Mniej zwracający na siebie uwagę Fiat Ducato lub inny bus zwiększa nasze szanse na zupełnie inne doznania podczas eksplorowania Starego Kontynentu lub innych rejonów świata.

Na własność lub z wypożyczalni

Osoby, które prowadzą wypożyczalnie kamperów, mogą powiedzieć, że teraz mają swoje pięć minut. Branża szacuje, że 2022 rok będzie kolejnym sezonem wzrostu zainteresowania tego rodzaju wypoczynkiem. Część osób po spróbowaniu czym jest życie w kamperze, zdecydowała się kupić swój własny dom na kółkach. Niekoniecznie muszą być to najnowsze konstrukcje, ponieważ zadbany kamper jest pojazdem bardzo trwałym i nawet kilkudziesięcioletnie modele doskonale sobie radzą.

Oczywiście swego rodzaju problemem, mogą być normy emisji spalin, natomiast ciągle istnieją rejony w Europie, gdzie mniej zwraca się na to uwagę, a bardziej pozwala się czerpać radość z widoków i bycia w podróży na innych, bardzo często własnych zasadach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News