Oszustwo na liczniki i akumulator? Nowe niebezpieczne zjawisko w motoryzacji!

Oszustwo na liczniki i akumulator? Nowe niebezpieczne zjawisko w motoryzacji!

samochód elektryczny elektryk ładowanie ładowarka koszt koszty

Podaj dalej

Jak dużo musi się zmienić, żeby w zasadzie nic się nie zmieniło – tak w dużym skrócie można podsumować oszustwa z wykorzystaniem licznika, a także akumulatorów. Przedstawiamy wam nowy prawdopodobny trend wśród nieuczciwych handlarzy samochodów.

Niestety, jako ludzie jesteśmy przyzwyczajeni, że część sprzedawców ma wobec nas mieszane intencje. Chcą mieć dla siebie, jak największy zysk, nawet kosztem wprowadzenia klienta w błąd. To zjawisko doskonale znają ludzie zainteresowani środowiskiem motoryzacyjnym. Stereotyp nieuczciwego handlarza Mirka urósł wręcz do postaci rozpoznawalnej w kulturze masowej. Już niebawem tacy sprzedawcy spróbują zastosować swoje sztuczki na klientach poszukujących samochodów elektrycznych.

Używany elektryk, czyli jedna wielka niewiadoma?

Ludzie z natury obawiają się rzeczy nowoczesnych, które zmuszają ich do wejścia na inny poziom doświadczania rzeczywistości. Tak dzieje się z pojazdami elektrycznymi, ponieważ są one zrywniejsze od spalinowych, cichsze, mają inny zasięg, a także sposób obsługi odbiega od tradycyjnego i znanego wszystkim tankowania. Dlatego spora grupa klientów do aut ładowanych z gniazdka podchodzi ze sporym dystansem.

kia-soul-elektryk-zasieg-diesel

Okazuje się jednak, że wyzwania dla samochodów elektrycznych są podobne, jak dla spalinówek. Tutaj również zdarzają się kolizje, obtarcia i konieczność wymiany niektórych części eksploatacyjnych. Dodatkowo nieuczciwi sprzedawcy pozwalają sobie na korygowanie wskazań drogomierza.

Oszustwo na licznik i akumulator?

Jak podaje portal carVertical coraz więcej samochodów elektrycznych ma skorygowany przebieg. Aktualnie jest to około 13,4% wszystkich dostępnych na rynku używanych elektryków. Powód jest bardzo prosty – firmy motoryzacyjne dają gwarancje na baterię przy określonym przebiegu. Dlatego niektórzy sprzedawcy chcą zataić poziom zużycia akumulatorów przez zmianę przebiegu. W związku z tym w przyszłości z pewnością powstaną narzędzia, które pomogą weryfikować rzeczywistą pojemność baterii, a także przebieg samochodu.

źródło: carVertical

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News