Ogromne kary za koszenie trawnika! Setki osób dostaje mandaty!

Ogromne kary za koszenie trawnika! Setki osób dostaje mandaty!

koszenie trawa trawnik kosić ekolodzy

Podaj dalej

Wiosna w pełni, dlatego odgłos kosiarki do trawy lub podkaszarki słychać coraz częściej. Jednak ogromne kary za koszenie trawnika w nieodpowiednim momencie, studzą entuzjazm miłośników zadbanego ogrodu.

W ciągu tygodnia brakuje nam czasu na wszystkie aktywności. Dlatego część spraw zostawiamy na sobotę i niedzielę. Czas wypoczynku wiele osób łączy z wykonywaniem zadań, które odkładamy na przyszłość. Słychać to bardzo mocno na terenach ogródków działkowych, a także na osiedlach jednorodzinnych. Warkot kosiarek do trawy i podkaszarek niesie się donośnym echem. Okazuje się, że dla osób, które uruchomią takie narzędzia ogrodowe w złym momencie, przygotowano dotkliwe kary.

Elektryfikacja postępuje!

Dzisiaj coraz trudniej jest kupić fabrycznie nowe narzędzia ogrodowe, jak kosiarki i podkaszarki, które mają konwencjonalny silnik spalinowy. Charakterystyczny odgłos dwusuwowej jednostki napędowej i do tego odrobina dymu z układu wydechowego – taki zestaw odchodzi do przeszłości. Dzisiaj elektryfikacja postępuje, a jest ona szczególnie istotna właśnie w ogrodnictwie. Silniki elektryczne na baterie lub zasilane z sieci są prawdziwym hitem sprzedaży. W ten sposób pracuje się wydajnie i co najważniejsze dużo ciszej.

bio ekologia srodowisko

Koszenie trawnika, ale z głową!

W życiu codziennym jesteśmy mocno skoncentrowani na swoich problemach. Bardzo rzadko zwracamy uwagę na to, co dzieje się u innych osób. Patrzymy głównie na świat przez pryzmat własnych oczekiwań, dlatego, jeśli chcemy zająć się sprawami ogrodowymi, po prostu wyciągamy narzędzia i zabieramy się do działania. Jednak takie podejście może okazać się bardzo kosztowne.

inflacja ceny paliwo samochód z importu
fot. pixabay

Ogromne kary za koszenie trawników czekają na mieszkańców w Niemczech. Każda gmina może mieć swoje indywidualne zasady, które określają, kiedy możemy podjąć się takich prac. Za złamanie zasad grozi mandat w wysokości do 50 000 Euro! Jeśli w najbliższym czasie planujecie prace w ogrodzie, dobrze jest zapoznać się także z zasadami panującymi na danym osiedlu. Obojętnie czy mieszkamy w Niemczech, czy w Polsce, dobrze jest szanować obowiązujące zasady.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News