Obniżka rachunków już niebawem?! Polacy odczują spadek cen?

Obniżka rachunków już niebawem?! Polacy odczują spadek cen?

sklep płatność płatności gotówka karta płatnicza blik

Podaj dalej

Polska od kilku lat boryka się ze wzrostem cen wywołanym inflacją. Obniżka rachunków za gaz powinna przyczynić się do spadku cen niektórych produktów w sklepach. Kiedy należy spodziewać się zmiany?

Każdy inflacje odczuwa w zupełnie inny sposób, ponieważ jest ona mocno zależna od aktualnej sytuacji finansowej. Kupujemy inne produkty, korzystamy z innych usług, indywidualnie tankujemy swoje auta. Jednak da się odczuć i zauważyć, że życie codzienne w Polsce od dłuższego czasu jest coraz droższe. Rząd chce pomóc i proponuje rozwiązanie, które ma pomóc przedsiębiorcom w ograniczeniu miesięcznych kosztów, co powinno przełożyć się na spadek cen.

Koszt transportu pozostaje bez zmian

Jednym z mechanizmów szybko rozwijającej się gospodarki jest tanie paliwo. Transport ludzi, towarów i usług stanowi znaczą część ceny, jaką widzimy na rachunku. Jeśli możemy poruszać się za mniejsze pieniądze, wszystko, co znajduje się w sklepach i nie tylko tam powinno z czasem tanieć. Aktualnie od 2023 roku mamy w Polsce powrót do wyższego progu podatku VAT na paliwa. Ceny za litr oleju napędowego, który jest podstawą transportu, utrzymują się na relatywnie wysokim poziomie i wiele na to wskazuje, że tak już będzie przez wiele lat.

Obniżka rachunków już niebawem?

Zakup produktów pierwszej potrzeby jest dla wielu osób jednym z największych wydatków w ciągu miesiąca. Koszt bochenka chleba wynika wprost z cen za energię potrzebną do jego wyprodukowania. W związku z tym rząd postanowił zmienić stawki za gaz dla małych i średnich przedsiębiorstw, które są piekarniami. Obniżka może sięgnąć nawet 400 złotych na każdej MWh.

samochody elektryczne przerwy w dostawach prądu
fot. pixabay

Czas obowiązywania nowych stawek na gaz dla piekarni ma obowiązywać od 1 kwietnia 2023 roku. Okaże się już niebawem, czy przełoży się to pozytywnie na ceny pieczywa w rodzinnych piekarniach, o które chce zadbać rząd.

źródło: prawo.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News