O włos od tragedii! To nagranie pokazuje, jak bardzo trzeba być czujnym! [WIDEO]

O włos od tragedii! To nagranie pokazuje, jak bardzo trzeba być czujnym! [WIDEO]

O włos od tragedii! To nagranie pokazuje, jak bardzo trzeba być czujnym! [WIDEO]

Podaj dalej

Zachowanie wysokiego poziomu koncentracji podczas prowadzenia samochodu, jest jednym z najważniejszych czynników, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo. Umieszczone w sieci nagranie pokazuje, jak niewiele brakowało do tragedii na drodze!

Na poziom naszego bezpieczeństwa na drodze bezpośredni wpływ ma stan techniczny samochodu. Polscy kierowcy zwracają baczną uwagę na wymianę olejów i filtrów. Jednocześnie nieco lekceważąco traktują kwestię opon w samochodzie. Ich stan techniczny oceniają przede wszystkim przez pryzmat wysokości bieżnika. Niestety słaba jakość ogumienia, może być przyczyną poważnego wypadku.

Śliska nawierzchnia to jest sprawdzian!

Duża część poważnych wypadków zdarza się przy bardzo dobrej pogodzie. Dzieje się tak, ponieważ wzrasta nasza pewność siebie za kierownicą i mamy skłonności do jazdy ponad ograniczeniami prędkości. Niebezpieczna dla kierowców jest również śliska nawierzchnia szczególnie gdy przestało już padać, a asfalt jest ciągle wilgotny. W takich warunkach bardzo zdradliwy poziom przyczepności mają z pozoru łagodne zakręty.

Opanowanie poślizgu samochodu

Niestety nauka jazdy przeznacza niewiele miejsca na sytuacje awaryjne na drodze. Większość kierowców nie ma elementarnej wiedzy, jak opanować poślizg pojazdu w efektywny i bezpieczny sposób. Ruch za kierownicą ma charakter instynktowny, co nie w każdej sytuacji jest słusznym działaniem. Bardzo trudny do wyprowadzenia dla kierowców jest uślizg tylnej osi. W takim przypadku większość z nas potrzebuje sporo miejsca i czasu, żeby zapanować nad pojazdem.

O włos od tragedii, ale się udało!

W życiu trzeba mieć też odrobinę dobrze rozumianego szczęścia. O takim uczuciu najprawdopodobniej może mówić kierowca, który jest bohaterem nagrania. Jego samochód w trakcie pokonywania prawego łuku wpadł w poślizg. Przy wykorzystaniu praktycznie całej szerokości drogi udało się zapanować nad pojazdem! Największe szczęście dotyczyło pustej drogi, ponieważ jeśli z naprzeciwka jechałby inne samochody, mogłoby dojść do prawdziwego karambolu na drodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News