Nowy sposób złodziei na okradanie kierowców! Wykorzystują oni dobroć drugiego człowieka!

Nowy sposób złodziei na okradanie kierowców! Wykorzystują oni dobroć drugiego człowieka!

złodzieje paliwa kradną tablice jpg

Podaj dalej

Trudne czasy wzmagają kreatywność, również wśród osób zajmujących się przestępstwami. W Europie pojawił się nowy sposób okradania ludzi z wartościowych rzeczy w samochodzie. Warto być ostrożnym podczas wakacyjnych wyjazdów i nie tylko!

Dużo mówi się i pisze o metodach kradzieży samochodów, które wymagają specjalistycznego sprzętu, dłuższych przygotowań i są one obarczone sporym ryzykiem, ponieważ część aut ma moduły GPS i inne zabezpieczenia. Dlatego teraz złodzieje działają dużo prościej i skuteczniej, o czym informuje między innymi niemiecka, a także włoska policja.

Kradzież kart płatniczych, portfeli oraz smartfonów

Jeśli wybieramy się w podróż bardzo często mamy przy sobie przynajmniej jedną wartościową rzecz – smartfon. Aktualnie może on pełnić funkcje telefonu, aparatu i portfela. Jest on z nami niemal zawsze, ale czasami spuszczamy go z oka. Wtedy właśnie pojawia się potencjalna okazja dla złodzieja. Jak informuje niemiecka policja ze wschodnich Niemiec, kierowcy ciężarówek borykają się obecnie z atakami złodziei, podczas których znikają wartościowe rzeczy z kabin.

pieniądze kara mandat ubezpieczenie oc
fot. pixabay

Nowy sposób na kradzież – musisz na to uważać!

Ktoś może powiedzieć, że nie jest kierowcą ciężarówki, dlatego problem go nie dotyczy. Nie jest to do końca prawda, ponieważ metoda działania jest mocno uniwersalna i można ją zastosować na użytkownikach pojazdów osobowych i ciężarowych. Cały proces rozpoczyna się od zwrócenia uwagi na rzekomą usterkę. Gdy wychodzimy z kabiny, żeby przyjrzeć się temu, o czym dostajemy informacje, w tym samym czasie druga osoba wkrada się do samochodu i zabiera ze sobą rzeczy dostępne na wyciągnięcie ręki – smartfon, portfel, pieniądze.

Pomagaj, ale odpowiedzialnie!

Innym sposobem złodziei na pozbawienie nas kosztowności jest symulowanie awarii. Zostajemy poproszeni o pomoc przy usunięciu problemu w jednym z samochodów. Gdy my jesteśmy zajęci rozmową i szukaniem rozwiązań, ktoś inny przeszukuje nasz samochód!

silnik awaria freepik
Freepik

Dlatego w takich sytuacjach musimy być bardzo ostrożni. Jeśli ktoś nas prosi o wyjście z pojazdu, zastanówmy się, czy jest to faktycznie konieczne. Pamiętaj, że drzwi, szyba i inne elementy karoserii zapewniają dużą ochronę przed potencjalnym atakiem. Gdy zdecydujemy się opuścić samochód lub ciężarówkę, zamknijmy drzwi i okna oraz zaryglujmy zamki. Otwieranie i zamykanie drzwi trwa tylko chwilę, a może nas uratować przed dużą liczbą problemów.

Źródło: trans.info.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News