Nowe świadczenie socjalne dla Polaków - rząd przeznaczy na to 3 mld złotych! Kto je dostanie?!

Nowe świadczenie socjalne dla Polaków - rząd przeznaczy na to 3 mld złotych! Kto je dostanie?!

zasilek ludzie pieniadze

Podaj dalej

W trudnych czasach gospodarczych każda forma wsparcia finansowego jest mile widziana przez sporą grupę ludzi. Dlatego rząd planuje wprowadzić nowe świadczenie socjalne dla Polaków. Łączna kwota przeznaczona na te działania to około 3 mld złotych. Kto je dostanie?

W Polsce są różne grupy społeczne, które znajdują się w trudniejszej sytuacji. W czasie zbliżającej się kampanii wyborczej politycy przypominają sobie o poszczególnych osobach i próbują wzbudzić ich zainteresowanie przez wręczenie określonych korzyści. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ na horyzoncie pojawia się realna szansa na zmianę, jednak od pomysłu do deklaracji realizacji obietnicy wyborczej i ostatecznego jej wprowadzenia w życie bardzo daleka droga.

Wyjątkowa grupa kierowców

Ludzie z orzeczeniem o niepełnosprawności są całkiem sporą grupą społeczną. Część z takich osób potrafi samodzielnie funkcjonować, jeździ samochodami oraz aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i towarzyskim. Należy pamiętać, że wiele chorób nie musi dawać bardzo widocznych objawów. W związku z tym, jeśli jakiś samochód staje na miejscu dla niepełnosprawnych, a osoba z niego wysiadająca wygląda na pierwszy rzut oka na w pełni sprawną – nie oznacza to, że np. nie przyjechała ona po kogoś, kto potrzebuje jej pomocy w przemieszczaniu się.

kierowca senior dodatek
Freepik

Nowe świadczenie socjalne dla Polaków

Aktualna partia rządząca zamierza w trybie przyspieszonym zająć się nowym świadczeniem dla Polaków. Jest ono skierowane przede wszystkim do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i ma być wypłacone od 1 stycznia 2024 roku. Wtedy rozpocznie się pierwszy etap dla osób z najwyższym poziomem potrzeby wsparcia. W kolejnych latach ludzie szansę na taki dodatek otrzymają pozostałe osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

W maksymalnym wariancie jest to nawet 200 procent aktualnej renty socjalnej. Biorąc pod uwagę, że opiekunowie osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności mają nad takim człowiekiem pieczę przez 24 godziny w teorii taka forma wsparcia, może być formą realnej pomocy. Więcej szczegółów na temat tego projektu poznamy niebawem!

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News