Nowe pojazdy na drogach! Wszystko przez koronawirus!

Nowe pojazdy na drogach! Wszystko przez koronawirus!

volvo_fm_euro6_lora_transporter_2

Podaj dalej

Autolaweta, czyli popularna lora służy do przewożenia samochodów. Jednak na drogach pojawiły się zupełnie nowe pojazdy, ale jakby stare. Wszystko za chwilę się wyjaśni!

Bardzo dużo wspomina się o kryzysie ekonomicznym i zapaści finansowej, którą wywołał koronawirus. Miliony ludzi ucierpiało zdrowotnie i finansowo, dlatego trudno wymienić wszystkie grupy zawodowe dotknięte tym, co spotkało świat w 2019 roku. Jednak z punktu widzenia motoryzacji powoli na drogach możemy zaobserwować zupełnie nowe wykorzystanie autolawet!

Jadą wozy kolorowe nowe i używane!

Podróżowanie po Polsce należy do przyjemności, ponieważ zmieniający się krajobraz i coraz lepsza infrastruktura drogowa, zdecydowanie poprawiają nastrój za kierownicą. Oczywiście można narzekać na roboty drogowe, korki i wariatów za kółkiem, jednak szkoda na to nerwów i czasu.

Komis samochodowy
Fot. pixabay.com

Trasa szczególnie na drogach w orientacji wschód-zachód gwarantowała jedną rzecz: spotkamy na autostradzie szereg autolawet, które wiozą nowe lub używane pojazdy. Sprowadzone zza granicy, najczęściej z Niemiec, lekko uszkodzone lub w całości. Często też można było spotkać fabrycznie zapakowane najnowsze modele, mknące do nowych właścicieli. Teraz taka sytuacja to coraz większy rarytas.

Zapaść na rynku motoryzacyjnym jeszcze potrwa

O problemie w motoryzacji już wspominaliśmy, dotyczy on przede wszystkim zerwanych dostaw mikrochipów i półprzewodników. Firmy produkujące tego rodzaju asortyment, zlokalizowane są głównie w Azji, gdzie sytuacja epidemiczna nadal bywa niestabilna i dodatkowo trudno nadrobić opóźnienia wywołane wcześniejszymi przestojami. W związku z tym ustalono nowe priorytety, gdzie na pierwsze miejsce listy awansowały sprzęty RTV i AGD. Motoryzacja spadła na kolejne lokaty i musi czekać na swoją kolei.

Toyota fabryka Wałbrzych

Skutek jest bardzo prosty, mocno rwana produkcja samochodów, która jednego miesiąca idzie pełną parą, kolejnego już trzeba hamować, ponieważ brakuje podzespołów do budowy. Żeby było „zabawnie” z pewnych rzeczy w wyposażeniu nie można zrezygnować na czasy kryzysu, ponieważ systemy bezpieczeństwa mają być w każdej wersji wyposażenia na zbliżonym poziomie, a one też wymagają mikroczipów.

Nowe auta stoją w fabrykach a używane na parkingach

W sytuacji, gdy nowe auta stoją w fabrykach, a używane na parkingach swoich obecnych właścicieli, ponieważ wstrzymują się oni ze sprzedażą z powodu niepewnej prognozy gospodarczej i finansowej mamy klincz na rynku. Ofiarami tego zwarcia są firmy, które przewoziły samochody. Obecnie muszą one znaleźć inne źródło zleceń. Dlatego jeśli spotkaliście na drodze popularną lorę z kontenerami zamiast aut to jest nowa rzeczywistość wielu z tych przedsiębiorstw.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News