Największy błąd podczas używania klimatyzacji! Od tego ludzie chorują!

Największy błąd podczas używania klimatyzacji! Od tego ludzie chorują!

klimatyzacja temperatura samochod

Podaj dalej

Klimatyzacja w czasie wysokich temperatur może okazać się zbawienna, ale gdy zbyt mocno damy się skusić temu, co oferuje chłód wydobywający się z kratek nawiewu, możemy być niemal pewni, że czeka nas wizyta u lekarza i choroba!

Jak mówi życiowa maksyma – wszystko w należy w życiu stosować z umiarem. Tak powinno być z klimatyzacją, ale bardzo często ponosi nas wodza fantazji i chcemy poczuć chłód niemal natychmiast, co sprawia, że popełniamy szereg podstawowych i niebezpiecznych dla naszego zdrowia błędów.

Regularne serwisowanie klimatyzacji

Jednym z największych błędów, zanim w ogóle dojdzie do jej eksploatacji, jest szereg niedociągnięć w zakresie samego serwisowania. Uzupełnienie czynnika chłodniczego i wizyta u specjalisty w tym zakresie maksimum raz na dwa lata to nasz obowiązek. Wtedy mamy pewność, że cały układ klimatyzacji jest szczelny, a my możemy cieszyć się z jego funkcjonalności.

Na szczególną uwagę zasługuje proces odgrzybiania klimatyzacji, gdzie pozbywamy się większości drobnoustrojów, które mogą powodować różnego rodzaju choroby dróg oddechowych. Kluczowa w tym wszystkim jest regularna wymiana filtra kabinowego. Przyjmuje się interwał zmiany na poziomie piętnastu tysięcy kilometrów lub raz w roku. Eksperci zalecają zmianę tego podzespołu również po sezonie letnim.

Zbyt chłodno i zbyt szybko

Z klimatyzacją jest też, jak z zimnymi napojami. Jedni mogą pić je codziennie i ich organizm sobie z nimi doskonale poradzi, a ktoś inny skosztuje jedynie odrobinę i niedługo później ma anginę lub zapalenie gardła. Nadmierny chód w kabinie również może być powodem przeziębienia. Chodzi o różnicę temperatur pomiędzy temperaturą na zewnątrz i w kabinie. Eksperci zalecają, żeby ograniczyć schładzanie wnętrza i zachować maksymalnie pięć stopni Celsjusza marginesu. To jest najbezpieczniejsza różnica temperatur dla naszego organizmu.

klimatyzacja mandat kierowcy

Największy błąd w obsłudze klimatyzacji – na siebie

Na koniec już absolutnie kulminacyjny moment, jeśli chodzi o błędy przy używaniu klimatyzacji. Kierujemy strumień zimnego powietrza bezpośrednio na siebie. Jeśli jesteśmy spoceni, może się to skończyć popularnym przewianiem i chorobą! Warto kratki nawiewu ustawić gdzieś w innym kierunku, żeby zimne powietrze rozchodziło się po kabinie mniej bezpośrednio.

klimatyzacja czynnik chlodzacy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News