Najnowsze BMW M240i - czyli brzydkie i szybkie kaczątko od Niemców? [Wideo]

Najnowsze BMW M240i - czyli brzydkie i szybkie kaczątko od Niemców? [Wideo]

bmw_m240i_xdrive_coupe_821

Podaj dalej

Wiele osób zarzuca niemieckiemu producentowi, że jego najnowsze projekty są kontrowersyjne. Najnowsze BMW M240i też wzbudza emocje! Gdy stoi na ulicy, a także podczas jazdy, ponieważ jest szybkie!

W swojej historii BMW miewało wzloty i upadki, jeśli chodzi o stylistkę swoich najważniejszych modeli. Współcześnie wiele osób uważa, że BMW serii M3, zapowiadana siódemka po zmianach, to zdecydowanie droga w złą stronę i pewnego rodzaju kryzys wizerunkowy. Jak zawsze w tej sytuacji czas najlepiej oceni, jak zestarzeją się te samochody. Trzeba jednak pamiętać, że autem się przede wszystkim jeździ.

Radość z jazdy pilnie poszukiwana!

Ile razy sympatycy motoryzacji zwracali już uwagę, że współczesne samochody to bardziej komputery na kołach, niż maszyny, które pamiętamy z przełomu wieków? Wtedy to właśnie mechanika, poczucie kontaktu z samochodem, jako zespołem części było czymś, co dawało uśmiech na twarzy. Jednym z najlepszych producentów w swojej klasie w całej gamie motoryzacyjnego świata pod tym względem było niegdyś BMW. Dzisiaj można powiedzieć, że jesteśmy świadkami znaczącego łagodzenia nastrojów i współczesne BMW jedynie w swoich najmocniejszych wersjach mają w sobie ten nieokiełznany sznyt. Jednak BMW M240i G42 tchnęło ducha nadziei.

Fot. BMW

BMW M240i G42 – nowa nadzieja!

Czy epoka, gdzie samochody dające ogromną radość z jazdy odeszła do przeszłości? Zdecydowanie nie! Jednym z  najnowszych przykładów jest bez wątpienia Honda Civic SI z 2022 roku. O niej możecie więcej przeczytać tutaj. BMW M240i jest propozycją dla nieco zamożniejszych klientów, którzy oczekują nieco innych wrażeń od samochodu. Napęd na cztery koła, ale z dominacją tylnej osi. Komfortowe wnętrze i bardzo dobre właściwości jezdne – to z pewnością wyróżnia najnowsze BMW.

bmw_m240i_xdrive_coupe_1
Fot. BMW

Do tego pod maską znajdziemy silnik o pojemności 3.0 litrów, mocy na poziomie 374 KM i 500 Nm. To jeden z ostatnich samochodów, które możemy kupić z takim zespołem napędowym w tych rozmiarach. BMW M240i to nadal mimo wszystko relatywnie niewielkie auto, choć rozmiarami dorównuje BMW e92.

Stylistka budzi kontrowersje

Ostatnio BMW ma też w swoim zwyczaju szokować świat motoryzacji tym, jak wyglądają następne generacje znanych modeli. W przypadku „dwójki” możemy mówić o kontynuacji trendu, ponieważ niektóre zabiegi stylistyczne, zwłaszcza tylna część nadwozia nie każdemu przypadną do gustu. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że do wszystkiego możemy się przyzwyczaić, podobnie, jak mniej szokujące wydają się po czasie „zęby bobra”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News