Myjnia bezdotykowa i największe błędy! Też je popełniasz?

Myjnia bezdotykowa i największe błędy! Też je popełniasz?

Myjnia bezdotykowa mandat (3)

Podaj dalej

Myjnia bezdotykowa to coraz popularniejsze miejsce do osobistej pielęgnacji nadwozia swojego samochodu. Gdy tylko mamy czas i ochotę możemy podjechać i umyć auto. Jednak, czy robimy to dobrze?

Na myjniach bezdotykowych do wyboru mamy sporo programów, które ustawione są w określonej kolejności. Wydaje się, że skoro producent przygotował właśnie taki zestaw, doskonale wie, co robi. Z reguły jest to prawdą, są jednak sytuacje, w których możemy kilka rzeczy spróbować zrobić lepiej.

Aktywna piana na początek? Nie w każdej sytuacji!

Popularnym programem na pierwszym miejscu, jest aktywna piana. Producenci porównują ją czasem do tysiąca drobnych gąbek, które w momencie grawitacyjnego opadania, jednocześnie oczyszczają karoserię pojazdu z zanieczyszczeń. I co do zasady jest to prawda, jednak można nieco wspomóc działanie piany. Jeśli na aucie znajdują się widoczne zabrudzenia, na początek można użyć programu, który wykorzystuje zwykłą wodę. Najczęściej nazywa się on spłukiwanie.

Myjnia bezdotykowa

Obmycie nadwozia wstępnie z piasku, błota lub innych zanieczyszczeń, zrobi dobrą podstawę pod działanie aktywnej piany. W ten sposób efekt końcowy po wykorzystaniu wszystkich programów jest zdecydowanie lepszy.

Dwa najpopularniejsze błędy przy stosowaniu aktywnej piany

Nagminnym błędem obserwowanym na myjni bezdotykowej jest nakładanie aktywnej piany od dachu w stronę podłoża. Eksperci zalecają stosowanie przede wszystkim długich, płynnych ruchów poziomych. W ten sposób nakładamy jednolitą warstwę piany na lakier i zaleca się rozpocząć od dołu samochodu. Następnie przenosimy się w stronę dachu. Warto w pierwszej kolejności nałożyć preparat na felgi lub alufelgi, dzięki czemu dłużej podziała on nad brudem na kołach.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest czas. Tutaj musimy dać aktywnej pianie „popracować” przez kilka minut, dlatego nie zaleca się spłukiwać jej bezpośrednio po nałożeniu. Im piana jest gęstsza, dłużej utrzymuje się na lakierze, tym jest lepszej jakości. Również warto zwrócić na ten szczegółów uwagę.

Myjnia bezdotykowa stawia na regularność

Najlepiej wykorzystać w umiejętny sposób wszystkie dostępne na myjni bezdotykowej programy. Warto zapoznać się przed ich stosowaniem z instrukcją, aby każdy z nich aplikować na lakier w sposób odpowiedni. Regularność mycia samochodu jest równie ważna, jak skrupulatność. Wtedy z łatwością utrzymujemy lśniący lakier w bardzo dobrej kondycji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News