Możesz stracić nawet 30 000 złotych! Wystarczy, że masz taki samochód

Możesz stracić nawet 30 000 złotych! Wystarczy, że masz taki samochód

mandat pasy bezpieczeństwa zapięte niezapięte

Podaj dalej

Strata pieniędzy jest zawsze dotkliwa. Szczególnie jeśli dowiadujemy się, że zostaliśmy oszukani. Zgodnie z przekazanym do mediów raportem, jeśli jeździsz jednym z tym samochodów, możesz stracić nawet 30 000 złotych!

Na wartość samochodu na rynku wtórnym ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest poziom inflacji, kolejnym ilość dostępnych egzemplarzy z tym rodzajem wyposażenia. Kluczowe są również wiek i przebieg. W zależności od marki i modelu różnice w cenach sięgają od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zdawać sobie z tego sprawę, gdy szukamy używanego auta w okazyjnej cenie.

Sprawdzaj historię serwisową i przebieg pojazdu

Rzeczy powtarzane do znudzenia, ale mogą one mieć realny wpływ na nasz zysk lub stratę. Choć od blisko czterech lat korygowanie przebiegu samochodu jest przestępstwem, ciągle zdarzają się sytuacje, gdzie wskazanie drogomierza odbiega od rzeczywistego dystansu, jaki przejechał dany pojazd. W związku z tym opłaca się dokładnie weryfikować historię serwisową, aby mieć pewność, że nasze cztery kółka przejechały dokładnie tyle, ile wskazuje informacja w ogłoszeniu. Różnica w przebiegu może być bardzo kosztowna.

bmw-serii-3-niski-przebieg

Możesz stracić nawet 30 000 złotych!

W przeszłości korekta przebiegu samochodu o 100 tysięcy kilometrów lub więcej nie była niczym niezwykłym. Dzisiaj takie sytuacje są zdecydowanie rzadziej spotykane, jednak zgodnie z raportem opublikowanym przez autoDNA mogą być kosztowne. Najbardziej wyrazisty przykład dotyczy między innymi Audi A6 z 2016 roku, które po korekcie przebiegu o 100 tysięcy kilometrów, może stracić nawet 30 000 złotych!

dodatek pieniądze ciepło gaz
Pixabay

Oczywiście różnica w średniej wartości pojazdu w relacji do przebiegu jest najmocniej widoczna wśród modeli uznawanych za klasę premium. W przypadku aut miejskich, jak np. Opel Corsa – różnica w przebiegu na poziomie 100 tysięcy kilometrów średnio obniża jego wartość o jedynie 3000 złotych.

Wykryjesz nieprawidłowości? Walcz o swoje prawa!

Podczas zawierania umowy kupna-sprzedaży każda ze stron ma swoje zobowiązania. W przypadku zakupu pojazdu z wadami ukrytymi, nawet jeśli sprzedających o nich nie wiedział, możemy żądać odstąpienia od umowy lub zmniejszenia ceny o stosowną kwotę.

źródło: autoDNA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News