"Mistrzowskie holowanie"! Z pewnością wielu kierowców było zaszokowanych! [WIDEO]

"Mistrzowskie holowanie"! Z pewnością wielu kierowców było zaszokowanych! [WIDEO]

Mistrzowskie holowanie

Podaj dalej

Procedury mają pomóc uporządkować nasze życie i pozytywnie poprawiać bezpieczeństwo. Czasami potrzebujemy improwizować, ponieważ rzeczywistość stawia przed nami wyzwania. To mistrzowskie holowanie pokazuje, że w poszukiwaniu rozwiązania, można pójść o krok za daleko.

Na kursach nauki jazdy wielokrotnie wspomina się o tym, jak kluczowe dla ruchu drogowego jest bezpieczeństwo. W przypadku awaryjnej sytuacji musimy zadbać przede wszystkim o to, żeby nasze zdrowie i życie było chronione. Dopiero w dalszej kolejności możemy zastanawiać się, jak zareagować w przypadku awarii lub wypadku na drodze.

Zadbaj o widoczność!

W przypadku awarii samochodu na drodze trzeba poinformować innych użytkowników drogi o naszych problemach. W miarę możliwości bezpieczny postój, włączone światła awaryjne, kamizelka odblaskowa dla ludzi znajdujących się poza pojazdem, trójkąt ostrzegawczy – to absolutne minimum. Również w przypadku holowania innego pojazdu musimy pamiętać o tym, żeby wszyscy na drodze wiedzieli, z jaką sytuacją mają kontakt.

światła awaryjne mandat
fot. pixabay

Włączone światła pozycyjne w holowanym pojeździe, sygnalizowanie manewrów kierunkowskazami i umieszczony w bezpieczny i trwały sposób trójkąt ostrzegawczy. Do tego stała komunikacja z pojazdem, który nas holuje. Dobrym pomysłem jest tutaj zwykłe połączenie telefoniczne. W ten sposób dbamy o prawidłowe naciągnięcie liny holowniczej, wspólnie możemy planować manewry z wyprzedzeniem i wiemy, dokąd zmierzamy.

„Mistrzowskie holowanie”

Jednak kreatywność potrafi zaskoczyć i niemal wszystko, co wiemy o bezpiecznym holowaniu pojazdów przedstawić na opak. W końcu zaczepienie auta za jego tylną część nadwozia i holowanie tłem do kierunku jazdy to jest absolutna nowość, która ma niewiele wspólnego z bezpiecznym zachowaniem na drodze. Nie wiemy, jaki dystans pokonał ten zestaw pojazdów, jednak na poniższym nagraniu widać całkiem długą kolumnę pojazdów, która powoli sunie za tym w pewnym sensie ciekawym sposobem na holowanie.

źródło: YouTube / STOP CHAM

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News