Miejskie korki zabierają 9 godzin tygodniowo! Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

Miejskie korki zabierają 9 godzin tygodniowo! Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

najbardziej zakorkowane miasto polska świat korek korki

Podaj dalej

Ruch uliczny w dużych aglomeracjach i małych miasteczkach systematycznie wzrasta. Popularne korki w godzinach szczytu są codziennością coraz większej grupy kierowców. Na szczęście można ten czas wykorzystać w pożyteczny sposób!

Z roku na rok czas spędzany w miejskich zwolnieniach ruchu wzrasta. Raport opracowany między innymi przez firmy Deloitte i Targeo.pl pokazuje, że kilka lat wstecz mieszkańcy Wrocławia w samochodzie spędzili około dziewięciu godzin tygodniowo. Jest to dość dużo, a zapewne obecnie ten czas jeszcze się wydłużył. Jednak można ten etap w ciągu dnia całkiem sensownie wykorzystać.

Wykorzystaj korki do nadrobienia zaległych telefonów

Jazda samochodem i korzystanie z telefonu budzą kontrowersje, jednak pozostawienie smartfona w uchwycie i stosowanie zestawu głośnomówiącego lub słuchawek z punktu widzenia prawa o ruchu drogowym rozwiązuje ten problem. Jeśli w drodze do pracy, z pracy, do szkoły lub na zakupy utkniesz w korku, dobrym pomysłem jest telefon. Może to być wybranie numeru do osoby bliskiej, rozmowa biznesowa lub kontakt z kimś z rodziny. Czasem mówimy, że brakuje nam na to wszystko czasu, a on znajduje się w korkach.

Miejskie kroki mogą zamienić się w szkołę!

Często też słyszymy, że brakuje nam czasu na różne dodatkowe aktywności, ponieważ praca, życie rodzinne i obowiązki domowe wypełniają nasz harmonogram dnia po brzegi. A co z miejskimi korkami? Jeśli siedzimy w nich kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut dziennie, możemy tę chwilę w ciągu dnia spożytkować na rozwój osobisty!

czego słuchasz w samochodzie podczas jazdy spotify youtube radio
fot. pixabay

Bardzo dobrym pomysłem jest tutaj nauka języka obcego, podcast na ulubione tematy, audiobook nowego autora. W czasie stania w korku jesteśmy niejako skazani na przeczekanie tej sytuacji, dlatego wykorzystajmy ją dla siebie! Pamiętajmy, że każdy nowy dzień i fragment książki lub słuchowiska mogą zmienić nasze życie na lepsze.

Czas na zadbanie o czystość w samochodzie!

W tym momencie warto przypomnieć, że jednymi z najbrudniejszych miejsc w samochodzie są: kierownica, dźwignia zmiany biegów, przełącznik do świateł, kierunkowskazów i wycieraczek, a także rączka do otwierania drzwi. Korzystamy z nich wielokrotnie niemal każdego dnia, ale nieco zapominamy, że te elementy wyposażenia też się brudzą!

Kierownica Audi
pixabay.com

Miejskie korki sprawiają, że więcej w nich stoisz, niż jedziesz? Przetrzyj kierownicę drążek skrzyni biegów i deskę rozdzielczą mokrą szmatką antybakteryjną. Zadbaj o czystość, gdy masz chwilę czasu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News