Masz ten kolor samochodu?! Twoje auto sprzeda się błyskawicznie!

Masz ten kolor samochodu?! Twoje auto sprzeda się błyskawicznie!

2022-dacia-duster-facelift-2-2

Podaj dalej

Kolor w samochodzie odgrywa istotną rolę dla sporej grupy kierowców. Z drugiej strony większość wybiera stonowane barwy dla swoich czterech kółek. Czy to jest dobra droga? Krótkie opracowanie pokazuje, że jeśli chcemy szybko sprzedać auto, musimy pójść nieco pod prąd.

W życiu mamy szereg kalek i schematów, które pomagają nam porządkować codzienność, ale też narzucają naszemu umysłowi pewne ograniczenia. Boimy się wybrać rzeczy odbiegające od pewnego standardu widocznego wokoło nas. Dzisiaj na ulicach dominują samochody w ciemnych odcieniach. Szary, srebrny, czarny, ciemnoczerwony. Dużo mniej jest pojazdów żółtych, zielonych, jaskrawo niebieskich. Uważamy wręcz, że do niektórych marek taka barwa wręcz jest sporym nietaktem.

Producenci wskazują preferowane kolory

Na prospektach reklamowych i w kampaniach telewizyjnych możemy zobaczyć, że szereg marek samochodów prezentuje swoje najnowsze modele w ściśle określonym kolorze. Przykładowo sportowe wersje Hyundaia z dopiskiem „N” w nazwie mają najczęściej kolor niebieski. Ferrari prezentuje swoje najnowsze modele w odcieniach czerwieni, a Mercedes stawia na barwę szarą, srebrną lub czarną. W związku z tym jesteśmy w pewien sposób zainspirowani tym, co widzimy w przekazie marketingowym. Czy to się sprawdza?

2022-hyundai-elantra-n-on-track

Wyróżnienie z tłumu podstawą sukcesu?

Zapewne wiele osób słyszało sentencję – „wyróżnij się, albo zgiń”. Bardzo podobny mechanizm działa na portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Tam możemy wybrać ofertę, która pojawi się jako rekomendowana. Dodatkowy koszt być może pozwoli nam na szybsze sprzedanie auta. Okazuje się, że szybką sprzedaż może zapewnić odpowiedni kolor. Na podstawie badań przeprowadzonych przez jedną z firm, która zajmuje się analizą historii pojazdów, wiemy, że Volkswagen Golf w kolorze brązowym, sprzeda się statystycznie szybciej od tego samego modelu w szarym lakierze. Różnica w czasie emisji ogłoszenia to odpowiednio 13.5 dnia dla brązowego samochodu, kontra 16 dni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News