Masz takie auto? Twój ubezpieczyciel może oczekiwać od Ciebie ogromnej kwoty!

Masz takie auto? Twój ubezpieczyciel może oczekiwać od Ciebie ogromnej kwoty!

Masz takie auto? Twój ubezpieczyciel może oczekiwać od Ciebie ogromnej kwoty!

Podaj dalej

Czy przy zakupie samochodu warto kierować się rankingiem kradzieży? W teorii szanse, że akurat nasze auto zostanie skradzione, są nikłe. Jednak, jeśli masz takie auto, towarzystwo ubezpieczeniowe, może odmówić podpisania z nami polisy.

Kradzież czegokolwiek z naszego życia jest bardzo przykrym doświadczeniem. Utrata samochodu dla wielu z nas jest sporym problemem, ponieważ jest ono narzędziem do codziennego użytku. W teorii nie ma wielkiej zależności pomiędzy marką pojazdu i zwiększonym potencjałem kradzieży. Z drugiej jednak strony rankingi najpopularniejszych modeli wśród złodziei, dają do myślenia i mogą mieć wpływ na wysokość polisy ubezpieczeniowej.

Nikt nie lubi nadmiernego ryzyka

W przypadku kredytów i towarzystw ubezpieczeniowych najlepszymi klientami są osoby, które znajdują się w wiarygodnym, bezpiecznym dla tych instytucji obszarze. Ludzie sumienni, o dobrym rankingu kredytowym otrzymają wyższą pożyczkę, od osób, które zalegają z płatnościami. Podobnie jest z polisą ubezpieczeniową. Jeśli nasze auto jest ekstremalnie drogie, unikatowe lub cieszy się złą sławą i jest podatne na kradzieże, to mamy problem. Wtedy cena takiej polisy ubezpieczeniowej może być bardzo wysoka lub wręcz ubezpieczyciel odmówi nawiązania z nami współpracy.

Masz takie auto? Czeka Cię spory wydatek!

Interesujące fakty docierają do polskich mediów z Wielkiej Brytanii. Dokładnie w okolicach Londynu dochodzi do nagminnych kradzieży Range Rover’ów. Te luksusowe SUV-y cieszą się dużą popularnością wśród złodziei samochodów. Dzieje się tak z jednego powodu – wystarczy w klapie bagażnika wywiercić otwór, aby z dużą łatwością przejąć kontrolę nad samochodem. W ten sposób z tamtejszych ulic zniknęło około 5200 Range Rover’ów.

Range Rover
Fot. pixabay.com

W związku z tym, jeśli w Wielkiej Brytanii jesteś właścicielem takie auta, chcesz je po raz pierwszy ubezpieczyć, masz problem. Towarzystwa ubezpieczeniowe oczekują bardzo wysokiej składki, a w skrajnej sytuacji wręcz odmawiają podpisania umowy. Producent samochodu zna problem, jednak dotychczas niewiele w tej sprawie udało się zmienić. Czy w Polsce będzie podobnie? Na to pytanie na razie nie znamy odpowiedzi!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News