MASAKRA! Kierowca autobusu turystycznego złamał zasady bezpieczeństwa [WIDEO]

MASAKRA! Kierowca autobusu turystycznego złamał zasady bezpieczeństwa [WIDEO]

obowiązek mandat autobus zatoczka

Podaj dalej

Jazda samochodem to poczucie odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych użytkowników drogi. Niestety ludzi w prowadzeniu pojazdów gubi rutyna, ponieważ mamy wrażenie, że możemy pozwolić sobie na więcej.

Dawniej prawo jazdy było dokumentem o zdecydowanie większym poziomie prestiżu. Dzisiaj takie uprawnienia może zdobyć praktycznie każdy, kto chce zdać odpowiedni egzamin i dysponuje on minimalnymi umiejętnościami do tego, żeby opanować podstawy zasad ruchu drogowego oraz poruszania się po trasie egzaminacyjnej. Niestety kurs na prawo jazdy ma relatywnie niewiele wspólnego z prawdziwymi umiejętnościami prowadzenia pojazdów.

Więcej samochodów to większe ryzyko

Oczywiście im większy jest dostęp do prawa jazdy, tym powszechniejszy staje się własny pojazd. To bezpośrednio przekłada się na zwiększone natężenie ruchu. Co za tym idzie ludzie, którzy poruszają się po drogach, podejmują proporcjonalnie większe ryzyko i jednocześnie spoczywa na nich większa odpowiedzialność za zdrowie, a także życie innych osób. Pod szczególną presją społeczną powinni być kierowcy z kategoriami prawa jazdy na ciężkie pojazdy. Jeśli prowadzenie ciężarówki lub autobusu turystycznego jest ich pracą, to należy zrobić wszystko, żeby była ona maksymalnie bezpieczna.

najbardziej zakorkowane miasto polska świat korek korki
fot. pixabay

Rutyna i lekceważenie zagrożenia to są przyczyny wypadków!

Jeśli jedziemy po danej drodze po raz setny lub tysięczny, zaczyna nam się włączać pewnego rodzaju autopilot. Znamy każdy zakręt, wiemy, co za chwilę pojawi się przed naszymi oczami. Takie poczucie pewności siebie za kierownicą z jednej strony jest potrzebne z drugiej, może okazać się ono zgubne. Wtedy mniej koncentrujemy się na drodze i zaczynamy myśleć o innych rzeczach.

Kierowca autobusu przeglądał Internet w czasie jazdy!

Wyjątkowe nagranie trafiło do sieci, w którym widać, jak kierowca autobusu turystycznego podczas jazdy przegląda Internet na smartfonie. Kierowanie pojazdem z ludźmi odbywa się w niebezpieczny sposób, a w razie sytuacji awaryjnej pozycja kierowcy mocno utrudnia jego ruchy kołem kierownicy. Zamieszczony poniżej materiał jest przykładem nadmiernej pewności siebie, a także rutyny kierowcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News