MASAKRA: Joe Biden chce zmienić Amerykę! Niestety jest na dobrej drodze...

MASAKRA: Joe Biden chce zmienić Amerykę! Niestety jest na dobrej drodze...

MASAKRA: Joe Biden chce zmienić Amerykę! Niestety jest na dobrej drodze…

Podaj dalej

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są dla entuzjastów motoryzacji miejscem wyjątkowym. Duże samochody z benzynowymi silnikami pod maską o gigantycznej pojemności. Do tego relatywnie tanie paliwo w relacji do siły nabywczej pieniądza. Jednak administracja Joe Bidena – prezydenta USA ma nieco inne plany dla motoryzacji na najbliższych kilkanaście lat.

Obecnie Amerykanie spotykają się z rekordowymi cenami paliw za galon benzyny. W różnego rodzaju przemówieniach reprezentantów administracji rządowej możemy usłyszeć, że jest to między innymi konsekwencja wojny pomiędzy Ukrainą i Rosją, a także skutek wzrostu poziomu inflacji. Z pewnością w tych argumentach jest ziarno prawdy, które też zachęca mieszkańców Ameryki do zmiany swoich przyzwyczajeń.

„Zielona rewolucja” na horyzoncie

Można odnieść wrażenie, że Unia Europejska jest liderem w promowaniu i we wdrażaniu odnawialnych źródeł energii, które mają pomóc ludziom na Starym Kontynencie w walce ze zmianami klimatu. Niestety obecna sytuacja geopolityczna i problemy z dostępem do surowców wydaje się najgorszym możliwym momentem do wprowadzenia tak szeroko zakrojonej zmiany. Stany Zjednoczone podczas prezydentury Joe Bidena również mają być bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Tesla Model Y lepsza od Tesli Model 3
fot. pixabay.com – Blomst

900 mln USD dla elektryków

W Stanach Zjednoczonych zdają sobie sprawę z tego, że bez infrastruktury potrzebnej do ładowania samochodów elektrycznych same wysokie ceny paliw na stacjach nie wystarczą do zmiany przyzwyczajeń Amerykanów. Dlatego, jak donosi portal techcrunch.com według źródeł z Białego Domu wiadomo, że Joe Biden zatwierdził pierwszą transzę pieniędzy w wysokości 900 mln dolarów amerykańskich na budowę stacji do ładowania dla samochodów elektrycznych w trzydziestu pięciu stanach.

Joe Biden zmieni Amerykę na zawsze?

Wydaje się, że świat, w którym funkcjonowaliśmy do tej pory, przeszedł do historii. Amerykanie coraz chętniej spoglądają w stronę pojazdów zasilanych z gniazdka. Wiele wskazuje na to, że plan współpracowników obecnego prezydenta USA, żeby do 2030 roku połowa sprzedawanych nowych samochodów ma większe szanse na realizację.

dodge-challenger-and-charger-hellcat-orders-top-9000

Nowe informacje na temat kolejnych generacji samochodów, które w przyszłości będą wyłącznie elektryczne, może tylko przyspieszyć ten proces. Zwłaszcza że nowe pokolenie niekoniecznie rozumie i docenia gang amerykańskiego silnika benzynowego.

źródło: techcrunch.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News