MASAKRA! Butle gazowe wylatują z samochodu na drogę! Zobacz, co było dalej! [WIDEO]

MASAKRA! Butle gazowe wylatują z samochodu na drogę! Zobacz, co było dalej! [WIDEO]

MASAKRA! Butle gazowe wylatują z samochodu na drogę! Zobacz, co było dalej! [WIDEO]

Podaj dalej

Przewożenie ładunku w pojeździe ciężarowym dostawczym lub w samochodzie osobowym wiąże się z odpowiedzialnością. Zdarza się tak, że niewielkie niedopatrzenie może mieć swoje konsekwencje. Butle gazowe to bardzo niebezpieczny ładunek, który wypadł z samochodu.

Przewożenie ładunków niebezpiecznych wiąże się z szeregiem obowiązków. Właściwe oznakowanie samochodu i dużo przewidywania odnośnie tego, co może zdarzyć się na drodze to absolutne minimum. Niestety czasem są takie sytuacje, w których odrobina nieuwagi ma swoje konsekwencje.

Nie mam pewności, nie jadę

Jedna z podstawowych zasad bezpiecznej jazdy, gdy brakuje nam dostatecznej widoczności, musimy bardzo ostrożnie manewrować pojazdem. Wtedy nie ma wielkiego znaczenia, czy jedziemy osobówką, a może autem dostawczym. Gdy wieziemy butle gazowe, wypadałoby mieć oczy dookoła głowy. Szczególnie na terenie zamieszkałym, gdzie dzieci, rowerzyści, psy i inne przedmioty na drodze mogą pojawić się w każdym momencie.

rysa kolizja skrzyzowanie

Zabezpieczenie ładunku to podstawa

Jeśli przewozimy przedmioty, które mogą potencjalnie przesunąć się w przestrzeni ładunkowej lub wypaść z pojazdu, koniecznie musimy je zabezpieczyć. Oczyszczenie przestrzeni ładunkowej z brudu, który może zmniejszyć tarcie, a także stosowanie pasów zabezpieczających to absolutne minimum potrzebne do unieruchomienia przedmiotów. Niestety w przypadku nagrania poniżej widać dość dobrze, że na skutek podskoku auta dostawczego na progu zwalniającym ze skrzyni ładunkowej wypadają butle z gazem.

Butle z gazem wylatują z samochodu!

Próg zwalniający na nagraniu, który najprawdopodobniej był przyczyną podskoku samochodu dostawczego, znajdował się w cieniu. Niestety nie wiemy, czy wcześniej ustawiono stosowne znaki ostrzegawcze. Kierowca jechał nieco zbyt szybko, co doprowadziło do wypadnięcia butli gazowych na jezdnie. Widać, że przynajmniej część z nich na szczęście jest pusta, ponieważ kierowca dość łatwo podnosi jedną z nich z ziemi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News