Lecisz samolotem na wakacje? Zobacz, co musisz zrobić ze swoim samochodem!

Lecisz samolotem na wakacje? Zobacz, co musisz zrobić ze swoim samochodem!

odpowiednie ubranie do samolotu jak się ubrać

Podaj dalej

Wakacje bardzo często wiążą się z lotem samolotem do innego państwa. Wtedy pojawia się pytanie, co zrobić z samochodem? Oraz w jaki sposób przedostać się na lotnisko, żeby później z niego wrócić do domu. Okazuje się, że rozwiązań jest kilka, ale wygrywa jedno!

Sondaże i ankiety przeprowadzone z udziałem Polaków w 2022 roku pokazują dość jednoznacznie, że spora grupa rodaków wybiera się na zagraniczne wakacje. Zapewne większość z tych osób do Turcji, Egpitu, czy Grecji dotrze samolotem. Podróż z miejsca zamieszkania na lotnisko, może przebiegać w bardzo zróżnicowany sposób. Komunikacją miejską, taksówką, autobusem, pociągiem lub własnym samochodem. Każda z tych możliwości ma swoje wady i zalety.

Jazda z bagażami tramwajem lub autobusem miejskim

Teoretycznie w najlepszej sytuacji są ludzie, którzy mieszkają w mieście, gdzie jest lotnisko. Wtedy do terminalu można dostać się przy pomocy tramwaju lub autobusu miejskiego. Jeśli wybieramy się na krótki wyjazd i mamy przy sobie niewielki bagaż, takiu transport na lotnisko może być przyjemnością i sporą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że dłuższe wyjazdy oraz znaczne różnice w pogodzie pomiędzy wakacjami a Polską, mogą być wyzwaniem. Gdy dojdzie do opóźnienia w powrocie do domu i samolot spóźni się w Polsce, długie oczekiwanie na autobus miejski lub taksówkę w niedostosowanym ubraniu do pogody, może być uciążliwe.

fot. pixabay

Taksówka na lotnisko

W czasach szerokiej oferty przewoźników taki dojazd popularną taksówką ma sporo sensu. Jeśli zmieścimy się ze wszystkimi bagażami do auta i cena za dojazd jest akceptowalna, można pomyśleć o tym środku transportu, jako dobrej alternatywie dla komunikacji miejskiej. W nieco gorszej sytuacji są ludzie, którzy muszą dojechać na lotnisko z innej miejscowości.

Własny samochód i lotniskowy parking?

Koszty paliwa potrzebnego na dojazd do terminala oraz wykupienia miejsca parkingowego na czas wakacji przy lotnisku mogą być znaczne. Jednak w razie wszelkich zmian planów nasz samochód stoi bezpiecznie na wyznaczonym i monitorowanym placu. Do tego coraz więcej firm oferuje w cenie biletu parkingowego tak zwany transfer na lotnisko.

parking prywatny mandat mandaty mandatów
fot. pixabay

Jeśli nie mamy komu zostawić swojego samochodu, cenimy sobie komfort i chcemy mieć pewność, że nasze cztery kółka będą bezpieczne pod naszą nieobecność, jest to jedno z najlepszych rozwiązań.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News