Kierowco, zastanów się dwa razy! Ta chwila może wiele zmienić!

Życie jest przepełnione informacjami, które docierają do naszego umysłu. Jesteśmy przez cały dzień informowani o wielu sytuacjach. Jako kierowcy musimy zostawić sobie miejsce na koncentrację za kierownicą. Jednak w upalne dni, może być to trudniejsze. Dlatego jedna chwila wiele zmienia.

Model MG4 ev kierowca
Podaj dalej

Większość osób z Europy Środkowej nie jest przyzwyczajona do temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza. Według prognoz nad Polskę nadciąga kolejna fala upałów. Oznacza to, że ludzie mogą być poirytowani, mniej uważni, a także oślepiani przez słońce. Brzmi, jak bardzo dobry przepis na kolizję lub poważny wypadek.

Daj sobie czas

Obecnie żyjemy w epoce, gdzie różne sytuacje i my sami wywierają na nas presję. Wielu motywatorów sugeruje nam pracę ponad swoje możliwości, ponieważ tylko tak osiągniemy sukces. Zdarza się również, że zobowiązania finansowe zmuszają nas do pracy ponad własne siły, żeby utrzymać mieszkanie i mieć pieniądze na bieżące opłaty. Niestety ma to swoją cenę, ponieważ każdy ma ograniczenia – brak snu, stres i upał obniżają naszą koncentrację. Dlatego dajmy sobie czas na odpoczynek.

oplaty kierowca autostrada
fot. freepik

Kierowco, zastanów się dwa razy!

Doświadczeni kierowcy mówią, że jeśli nie widzimy, czy przestrzeń wokoło nas jest wolna od innych pojazdów, to nie jedziemy. Niestety zdarza się niemal każdemu podejmować pewne ryzyko i w określonej sytuacji wjeżdżać na jezdnię „na ślepo”. Podobnie sytuacja wygląda na skrzyżowaniach, gdzie chcemy z nich szybko zjechać, więc wydaje się nam, że zdążymy przed innym pojazdem.

W tym przypadku szczególnie zagrożeni są motocykliści, jako mniej widoczni, słabiej chronieni uczestnicy ruchu, którzy ciągle poruszają się dużo szybciej od rowerzystów. Oni również są w podobnej sytuacji, jednak kolizja roweru z autem dzieje się przy mniejszej prędkości (najczęściej).

Dlatego dla wspólnego dobra najlepiej zastanowić się dwa razy, czy przy zjeździe ze skrzyżowania przeciwny pas ruchu jest wolny. W ten sposób unikniemy najechania przez inne auto lub właśnie motocyklistę, jak na poniższym nagraniu.

Przeczytaj również