Kierowco, instalacja LPG szkodzi silnikowi?! Sprawdzamy, jak jest!

Kierowco, instalacja LPG szkodzi silnikowi?! Sprawdzamy, jak jest!

lpg gaz autogaz

Podaj dalej

Instalacja LPG przy aktualnych cenach paliw jest alternatywą dla benzyny i oleju napędowego. Wokół tego układu paliwowego powstało wiele mitów, które dotyczą przede wszystkim obniżeniu trwałości silnika. Na co warto zwrócić uwagę, żeby wszystko działało perfekcyjnie?

Aktualnie mamy całkiem spory wybór, ponieważ możemy kupić pojazdy z zamontowaną instalacją gazową lub dołożyć ją samodzielnie. W tych dwóch przypadkach musimy zwracać uwagę na te same kwestie. W przeciwnym razie faktycznie silnik w naszym aucie może mieć mniejszą trwałość.

Kupujesz samochód używany? Weryfikuj informacje!

Zakup samochodu używanego wiąże się z odrobiną niepewności. Chociaż jako ludzie kupujemy przede wszystkim emocjami, tutaj powinniśmy postawić na fakty. Udokumentowana historia serwisowa, która jasno pokazuje właściwe interwały wymiany oleju i filtrów. Pełna dokumentacja związana z instalacją LPG, która składa się ze specyfikacji, dokumentów homologacyjnych i miejsca, gdzie założono cały układ. To absolutne minimum, żeby mieć pewność, na co się decydujemy. W skrócie im więcej potwierdzonych informacji tym lepiej dla kupującego.

Komis samochodowy
Fot. pixabay.com

Instalacja LPG powinna być droga?

Jazda na popularnym gazie to przede wszystkim potrzeba wynikająca z rozsądku i oszczędności. Jednak nadmierne ograniczanie wydatków na montaż instalacji LPG w naszym samochodzie może się mieć swoje konsekwencje. Brak profesjonalizmu i źle dobrane podzespoły realnie mogą doprowadzić do sytuacji, które skrócą żywotność silnika. Dlatego najlepiej jest zdecydować się na profesjonalne serwisy o wieloletnim doświadczeniu i dobrej opinii. Dłuższy termin oczekiwania na usługę i wyższa cena względem konkurencji, powinny się zwrócić w trwałości układu.

Zwróć uwagę na silnik w swoim samochodzie!

Jeśli nasza wiedza na temat instalacji LPG jest niewielka, warto umówić się na wizytę w jednym z serwisów, który zajmuje się montażem instalacji gazowych i dowiedzieć się, czy silnik, jaki chcemy mieć w swoim samochodzie lub już mamy nadaje się do zamontowania nowe układu paliwowego. Warto też zapytać, z jakimi potencjalnymi usterkami musimy się liczyć, jeśli zdecydujemy się na montaż LPG.

Po majówce LPG po 4 zł za litr
fot. freepik.com – EugenePetrunin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News