Kierowca Skody chciał coś udowodnić na torze! Zobacz, co zrobił z Porsche 911 [WIDEO]

Kierowca Skody chciał coś udowodnić na torze! Zobacz, co zrobił z Porsche 911 [WIDEO]

skoda-superb-kombi-diesel-v6-tdi-audi

Podaj dalej

Jazda po torach wyścigowych wymaga wiedzy i doświadczenia. W przeciwnym razie możemy utrudniać innym przyjemność z jazdy. Kierowca Skody chciał najprawdopodobniej coś udowodnić na torze. Efekt tej próby wyszedł dosyć komicznie.

W Polsce jazda po torach wyścigowych ciągle jest swego rodzaju egzotyką dla większości kierowców aut cywilnych. Jednak dostępność obiektów sukcesywnie rośnie. Można zapisać się na kurs doskonalenia techniki jazdy lub wziąć udział w zawodach na torze i rywalizować o jak najlepszy czas z innymi kierowcami. W kraju do dyspozycji mamy w większości przypadków kompaktowe obiekty, które różnią się od legendarnych torów wyścigowych ze świata. Mimo tego zasady gry pozostają identyczne.

Reaguj na to, co się dzieje za Tobą

W ruchu drogowym na jezdniach publicznych i na zamkniętych obiektach warto orientować się w sytuacji, jaka ma miejsce wokoło naszego pojazdu. Jeśli jedziemy dużo wolniej od innych uczestników, niemal w każdym przypadku organizatorzy proszą o zjeżdżanie z wyścigowej linii przejazdu szybszym kierowcom. Najlepiej ustawiać się tak, aby inny zawodnik miał czystą linię jazdy, a cały manewr trwał maksymalnie krótko.

Tor wyścigowy
Fot. pixabay.com

W rozeznaniu się w naszej sytuacji na torze wyścigowym pomagają również flagi, którymi komunikuje się z uczestnikami obsługa. Na nowoczesnych obiektach flagi powoli zastępuje się ekranami w technologii LED. Z punktu widzenia laika najważniejsze są cztery flagi – zielona, która pozwala na bezpieczną rywalizację, żółta – informuje ona o zagrożeniu w danym sektorze obiektu i skłania do zwolnienia, fioletowa – oznacza, że za nami jedzie szybszy zawodnik, który nas dubluje na okrążeniu i jesteśmy zobowiązani go przepuścić. Oraz flaga w biało-czarną szachownicę, która tradycyjnie oznacza koniec wyścigu.

Kierowca Skody na Nordschleife

Jednym z najpopularniejszych obiektów wyścigowych na świecie jest niemiecki tor Nurburgring z jego północną pętlą o nazwie Nordschleife. Tam kilka razy w roku organizowane są tzw. turystyczne przejazdy, gdzie za stosowną opłatą może wjechać niemal każdy pojazd. W ten sposób na torze mieszają się rodzinne samochody z motocyklami, samochodami supersportowymi i dostawczymi autami. Momentami dochodzi do niebezpiecznych, a czasem zabawnych sytuacji, które udaje się nagrać.

Materiał wideo możecie zobaczyć tutaj

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News