Kierowca postanowił ukarać swój samochód! To co zrobił budzi ogromne zdziwienie!

Kierowca postanowił ukarać swój samochód! To co zrobił budzi ogromne zdziwienie!

nowe przepisy konfiskata pojazdu oc punkty karne mandat grzywna

Podaj dalej

Jazda samochodem wymaga ciągłej koncentracji i jest pewnego rodzaju obciążeniem psychicznym. Jeśli popełnimy błąd, który prowadzi do kolizji z naszej winy, możemy czuć złość i wyrzuty sumienia. Zdarza się, że ponoszą nas emocje i wykonujemy rzeczy mocno nieracjonalne.

Sezon jesienno-zimowy jest trudnym czasem dla kierowców. Ograniczona widoczność przez mgły, śliska nawierzchnia i być może nieco gorsze samopoczucie związane z jesienną chandrą. To wszystko może mieć wpływ na nasze decyzje za kierownicą. Dodatkowo duża presja związana z obowiązkami dnia codziennego sprawia, że przestajemy sobie radzić.

Zachowaj dystans od pojazdów

Eksperci od doskonalenia techniki jazdy wielokrotnie powtarzają, że jedną z podstaw bezpieczeństwa na drodze, jest właściwy dystans od poprzedzającego pojazdu. W każdych warunkach powinniśmy jechać tak daleko od auta przed nami, aby mieć szansę na zatrzymanie naszego samochodu. Niestety jazda na zderzaku w miejskiej dżungli jest polską tradycją, która czasami źle może się skończyć.

najbardziej zakorkowane miasto polska świat korek korki
fot. pixabay

Najechanie na tył – klasyczna stłuczka

Niestety kierowcy przez nadmiar informacji, jakie docierają do ich umysłu, czasami przestają się koncentrować wyłącznie na jeździe samochodem. Tak w łatwy sposób może dojść do najechania na tył pojazdu przed naszą maską. W większości przypadków wina jest ewidentna i po spotkaniu z policją mandat karny dostaje auto uderzające w tył.

Kierowca postanowił ukarać swój samochód

Czy można w jakiś sposób ukarać swój samochód? Teoretycznie tak, ale sami w ten sposób generujemy dodatkowe koszty, ponieważ nikt za nas nie usunie niedociągnięć. Mimo tego kierowca Forda Focusa postanowił dodatkowo kopnąć błotnik auta po tym, jak doprowadził on do kolizji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News