Kierowca białego busa omal nie doprowadził do tragedii! Zobacz jak niewiele brakowało! [WIDEO]

Kierowca białego busa omal nie doprowadził do tragedii! Zobacz jak niewiele brakowało! [WIDEO]

mercedes-benz_sprinter_316_bluetec_lwb_lh2_au-spec_10

Podaj dalej

Zwiększone natężenie ruchu sprawia, że nadrobienie straconego czasu jest coraz trudniejsze. Kierowca białego busa, który doprowadził do niebezpiecznej sytuacji na drodze, prawdopodobnie chciał zyskać kilka dodatkowych minut. Zobacz, co się stało!

Od zawsze uczono nas, że czas to pieniądz. Punktualność, sumienność i zaangażowanie są wynagradzane w życiu wypłatą pieniędzy. Transport międzynarodowy lub krajowy stawia na właściwą organizację, ponieważ w ten sposób mogą być realizowane zamówienia. Niestety ludzie odpowiedzialni za planowanie logistyki czasami popełnią błąd i to na kierowcy spoczywa presja dostarczenia ładunku na czas.

Pośpiech od zawsze jest złym doradcą!

W dzisiejszych czasach każdy chce zachować swoje miejsce pracy, ponieważ jest o nią nieco trudniej niż w poprzednich latach. Chociaż w niektórych sektorach gospodarki nadal mamy rynek pracownika, presja na dostarczanie ładunków na czas nadal jest bardzo duża. Kierowca potrafi być wykorzystywany przez swoich zwierzchników do granic możliwości, co bardzo często jest przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze, a nawet wypadków. W przypadku sporego opóźnienia pośpiech jest zawsze złym doradcą.

kontrola predkosc mandat
fot. policja.pl

Trudno jest odzyskać stracony czas w korku

Jazda samochodem jest związana z dużym stopniem nieprzewidywalności. W większym mieście wystarczy jeden korek, aby cały zapas czasu przeznaczony na podróż został wykorzystany. Wtedy próba nadrobienia straconego czasu może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Większa odpowiedzialność spoczywa na kierowcach samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów, ponieważ masa ich pojazdu oraz przewożone osoby lub ładunek spoczywają w ich rękach. To właśnie od ich decyzji na drodze bardzo często zależy bezpieczeństwo innych.

najbardziej zakorkowane miasto polska świat korek korki
fot. pixabay

Kierowca białego busa popełnił błąd! Jego decyzja była kosztowna!

Prawdopodobnie każdy kierowca spotkał na drodze innego użytkownika, który wręcz rozpaczliwie starał się nadrobić stracony czas. Ciągła zmiana pasów, poszukiwanie tak zwanej luki do wskoczenia o jeden samochód dalej, to jest klasyczny widok. Niestety zyski w postaci sekund są pozorne, ponieważ na krótkim dystansie one praktycznie nic nie dają. Bardzo dobrze przekonał się o tym kierowca białego busa, który w trakcie zmiany jednego pasa ruchu na drugi, wbrew ciągłej linii na jezdni najechał na początek bariery energochłonnej, a jego bus cudem nie zderzył się z innymi pojazdami!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News