Kierowca Audi RS6 wciskał gaz do dechy! Zrobił sobie plac zabaw na śniegu [WIDEO]

Kierowca Audi RS6 wciskał gaz do dechy! Zrobił sobie plac zabaw na śniegu [WIDEO]

audi-rs6-avant-performance-in-the-alps

Podaj dalej

Powrót zimy to dobra okazja do podszkolenia swoich umiejętności w jeździe po śniegu. Kierowca Audi RS6 zdecydował się wcisnąć gaz do dechy na białym puchu i poślizgać się po śniegu. Dźwięk jest oszałamiający!

Motoryzacja zmienia się bardzo szybko, przez co z rynku znikają pojazdy o dużej mocy silnika. Bez wątpienia w przypadku Audi RS6 mówimy o aucie, które zapisało się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji. Dla każdego fana motoryzacji dźwięk silnika w połączeniu z limiterem obrotów to muzyka dla uszu.

Czy można legalnie ślizgać się po śniegu zimą?

Oczywiście w doskonaleniu umiejętności za kierownicą nie ma niczego złego. Jednak robienie tego w nieodpowiedni sposób, który zagraża bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu, jest wykroczeniem.  Niestety tutaj coraz rzadziej możemy liczyć na wyrozumiałość policji. W Polsce również jazda poza drogami publicznymi może być obciążona mandatem. Najprostsza kwalifikacja to art. 86 Kodeksu wykroczeń, czyli „spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

policja dron policyjne drony mandat taryfikator skrzyżowanie przejście dla pieszych
fot. pixabay

Paragraf pierwszy tego przepisu brzmi: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny. Zgodnie z taryfikatorem grozi za to do 500 złotych i 6 punktów karnych. Do tego możemy stracić prawo jazdy, gdyż paragraf  3 tych samych przepisów określa, że: W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Zawody na torze i ośrodki doskonalenia techniki jazdy

W Polsce i w Europie wprowadzanie samochodu w poślizg na zaśnieżonej nawierzchni jest obarczone sporym ryzykiem. Mimo tego wielu kierowców, gdy za oknem spadnie śnieg, decyduje się na jazdę bokiem. Z punktu widzenia przepisów o ruchu drogowym najlepiej trenować takie manewry na zawodach na torze lub w ośrodku doskonalenia techniki jazdy.

Kierowca Audi RS6 postanowił wykorzystać plac i górską drogę!

Na przedstawionym poniżej filmie nie wiemy, jaki status mają tereny, po których jeździ kierowca Audi RS6. Jednak ma to mniejsze znaczenie, ponieważ możemy zobaczyć, jak rozkręcony do granic możliwości silnik fantastycznie brzmi i z pewnością sprawia kierowcy oraz osobom nagrywającym mnóstwo frajdy, a to czasami jest ważniejsze od mandatów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News