Kiedy warto wziąć urlop od pracy w 2023 roku?! Sprawdź najlepsze terminy!

Kiedy warto wziąć urlop od pracy w 2023 roku?! Sprawdź najlepsze terminy!

Kiedy warto wziąć urlop od pracy w 2023 roku?! Sprawdź najlepsze terminy!

Podaj dalej

Początek nowego roku to czas organizacji i planów na przyszłość. Z ciekawością spoglądamy w kalendarz, żeby przekonać się, kiedy tym razem mamy święta oraz inne okazje do odpoczynku. Dlatego dzisiaj podpowiadamy najlepsze terminy na krótszy lub dłuższy wypoczynek!

Każda osoba zatrudniona na umowie o pracę ma określoną przepisami kodeksu pracy minimalną liczbę dni urlopu wypoczynkowego. W zależności od stażu pracy, a także stanu zdrowia ilość dostępnych dni urlopowych może się różnic. Obojętnie, jaki jest nasz status zatrudnienia, wszystkim należy się odrobina wypoczynku dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Zatem, kiedy w teorii najlepiej jest wziąć kilka dni wolnych w 2023 roku?

Święto Trzech Króli – pierwszy długi weekend 2023 roku!

Na pierwszą okazję do dłuższego wypoczynku musimy poczekać tylko kilka dni. Już w najbliższy piątek 6 stycznia 2023 roku w kalendarzu mamy Święto Trzech Króli. Dzień wolny od pracy. W ten sposób bez większego wysiłku większość z nas może sobie zrobić pierwszy długi weekend w tym roku!

mandat mandatu prędkość szybka jazda policja
fot. pixabay

Następne okazje już w maju i w czerwcu

Drugą w tym roku szansę na długi weekend mamy w maju. Wtedy wystarczy wziąć sobie urlop od 2 do 5 maja, aby łącznie cieszyć się wypoczynkiem przez 9 dni. W maju pogoda powinna być już nieco stabilniejsza, więc jest to bardzo dobra okazja na dłuższy wyjazd nad Bałtyk lub do innych miejsc w Europie. Co ciekawe niemal miesiąc później, dokładnie 8 czerwca w kalendarzu mamy Boże Ciało, a więc kolejny dzień ustawowo wolny od pracy. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu 9 czerwca (piątek), aby cieszyć się wypoczynkiem od czwartku, aż do niedzieli.

wakacje wyjazd podroz

Kolejne dni wolne w październiku i listopadzie!

Później musimy przepracować kilka miesięcy, aby ponownie mieć szansę na „darmowy” długi weekend. Pod koniec roku powinniśmy wziąć dni wolne od 30 października, żeby zakończyć przerwę od pracy 3 listopada. Łącznie jest to 9 dni wolnych od obowiązków zawodowych, odpowiednio od soboty do wtorku.

W grudniu tradycyjnie czas Świąt Bożego Narodzenia

Oczywiście pod koniec roku także mamy okazję do wypoczynku z powodu Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli chcemy mieć więcej wolnego, dobrze jest zaplanować sobie urlop najpóźniej od 27 grudnia do 29 grudnia. Wtedy mamy czas dla siebie od soboty do poniedziałku plus oczywiście czas dni świątecznych.

święta najlepsze piosenki świąteczne do samochodu
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News