Karygodny błąd podczas tankowania! Niemal każdy o tym zapomina!

Karygodny błąd podczas tankowania! Niemal każdy o tym zapomina!

koniec promocji 30 groszy benzyna diesel lpg

Podaj dalej

W życiu rutyna jest bardzo potrzebna, ponieważ dzięki niej pewne czynności wykonujemy z mniejszym wysiłkiem, ale zbyt duża ufność w nasze nawyki może być zgubna. Większość kierowców popełnia karygodny błąd podczas tankowania, który może doprowadzić do tragedii!

Ludzie mają przekonanie, niemal graniczące z pewnością, że w ich życiu nie wydarzą się te złe rzeczy, które dzieją się innym, ponieważ uważamy na siebie. Tymczasem okazuje się, że najprawdopodobniej mamy więcej szczęścia, niż nam się wydaje i nie w każdej czynności mamy pełną świadomość, że w tym momencie możemy odnieść poważne obrażenia.

Tankowanie samochodu – trudno o łatwiejszą czynność!

Z takim przeświadczeniem porusza się najprawdopodobniej spora grupa kierowców. Podjeżdżamy pod dystrybutor w optymalnej odległości od niego. Wysiadamy z samochodu, otwieramy wlew paliwa, bierzemy stosowny pistolet z mocowania i uruchamiamy pompę paliwa. Po skończonym procesie należy odwrócić kolejność, co jest w tym trudnego?

tankowanie paliwa fuel hack
Pixabay

Zakaz używania telefonów komórkowych

Na stacjach paliw możemy znaleźć oznaczenia, które zakazują używania telefonów komórkowych na terenie stacji. Jednocześnie niektóre koncerny wręcz zachęcają nas do korzystania z aplikacji mobilnej podczas tankowania, która jest zainstalowana w telefonie. Brakuje jednoznacznych dowodów na to, że przy użyciu smartfona możemy doprowadzić do zapłonu oparów paliwa, jednak taki zagrożenie w teorii istnieje. W praktyce niebezpieczeństwo pożaru znajduje się w innym miejscu!

fot. AF

Karygodny błąd podczas tankowania!

Realną przyczyną zapłonu oparów paliwa, może być ładunek elektryczny, niewielka iska, która powstaje na skutek wyładowania elektrostatycznego. Wystarczy, że nasza odzież naładuje się podczas tarcia o tapicerkę samochodu i przy kontakcie z metalowym elementem dojdzie do przeskoczenia ładunku – pożar gotowy!

Dlatego eksperci odpowiedzialni za bezpieczeństwo zalecają, żeby po wyjściu z samochodu i tuż przed rozpoczęciem tankowania dotknąć metalowego elementu, żeby doprowadzić do rozładowania ewentualnego ładunku. Uszczypnięcie iskry może być mało przyjemne, ale może uchronić nas to przed zapłonem oparów paliwa i pożarem z naszym udziałem!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News