Kable rozruchowe - na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Kable rozruchowe - na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

kable rozruchowe

Podaj dalej

Brak prądu w akumulatorze, może przydarzyć się niemal w każdej chwili. Drobna nieuwaga lub kłopoty z akumulatorem i uruchomienie samochodu przez kable rozruchowe jest konieczne. Czym kierować się przy wyborze tego akcesorium, czy cena zawsze musi być kluczowa?

W awaryjnych sytuacjach kable rozruchowe są tym, co może uratować nam poranek. Jednocześnie to my możemy komuś pomóc w trudnej sytuacji. Żeby skutecznie uruchomić silnik przy słabym akumulatorze, muszą być spełnione określone warunki. Dlatego przy wyborze kabli dobrze jest zwrócić na nie uwagę.

Liczba amperów prawdę Ci powie

Na początek liczba amperów, ponieważ od nich zależy skuteczność kabli rozruchowych. Z pewnością szkoda w ogóle zwracać uwagę na produkty, które legitymują się parametrami na poziomie 100 amperów. Najczęściej są to najtańsze kable, ale nie nadają się one do uruchomienia większych pojazdów. Dużo lepszym przedziałem o większym potencjale użytkowym są wartości od 400 do 600 amperów.

miernik samochod akumulator

Bardzo ważna jest również grubość i jakość wykonania kabli. Kluczowa jest ich faktyczna średnica, a nie to, co widzimy gołym okiem. Takie informacje powinny być widoczne w podstawowych informacjach o produkcie. Polecamy również przyjrzeć się dokładnie trwałości połączenia popularnych krokodylków z kablem. Ten element często podlega wyginaniu, w związku z tym musi być on wytrzymały.

Kable rozruchowe muszą mieć dobre krokodylki

W poszukiwaniu kabli rozruchowych koniecznie musimy zainteresować się zaciskami. Od sprawności ich sprężyny oraz powierzchni styku zależy, czy sprawnie przyczepimy zacisk do akumulatora. Im pewniejsze połączenie, tym lepiej, ponieważ bezpośrednio ma ono wpływ na bezpieczeństwo ładowania.

Długość ma mniejsze znaczenie!

Stereotypowo można powiedzieć, że długość ma zawsze znaczenie, ale nie do końca tak jest w przypadku kabli rozruchowych. Im są one dłuższe, tym większe straty generują, dlatego podładowanie akumulatora jest słabsze i trwa dłużej. W związku z tym nadmierne przesadzanie z długością nie ma sensu. Zaleca się podjechać maksymalnie blisko unieruchomionego pojazdu, dlatego rozpiętość na poziomie 2,5 do 3 metrów wydaje się w zupełności wystarczająca.

diesel samochod akumulator

Na koniec polecamy obejrzeć pokrowiec, ponieważ nie ma co ukrywać, że kable rozruchowe większość swojego życia spędzają zapakowane. Dlatego byłoby miło, aby pozostały jak najdłużej w idealnym stanie, żeby w awaryjnej sytuacji spisać się na medal.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News