Jeździsz jednym z tych samochodów?! Jest duże prawdopodobieństwo, że zostałeś oszukany!

Jeździsz jednym z tych samochodów?! Jest duże prawdopodobieństwo, że zostałeś oszukany!

Jeździsz jednym z tych samochodów?! Jest duże prawdopodobieństwo, że zostałeś oszukany!

Podaj dalej

Kierowcy chcą mieć możliwie najlepszy samochód, w młodym wieku za rozsądne pieniądze. Połączenie idealne, do którego większość z nas dąży. Dlatego, jeśli jeździsz jednym z tych samochodów lub zamierzasz go sobie kupić, zwróć uwagę na jeden fakt. Pomoże Ci on uniknąć problemów i przykrego rozczarowania.

Ze względu na to, że postęp w motoryzacji jest procesem systematycznym, obserwujemy stopniową gradację technologii z modeli, które są najbardziej luksusowe do coraz niższych szczebli w tabeli producenta. W związku z tym absolutnym standardem nawet w autach miejskich jest na przykład klimatyzacja, elektryczne szyby, czy centralny zamek. Teoretyczne minimum, które wystarcza do relatywnie spokojnego przemieszczania się, bardzo często jest zbyt podstawowym wyposażeniem i poszukujemy luksusu w rozsądnej cenie – czy to w ogóle jest możliwe?

Limuzyny i SUV-y zawsze będą drogie

Choć limuzyna może mieć rocznikowo już dziesięć, dwanaście lub szesnaście lat, ciągle jej utrzymanie zapewne kosztuje dużo więcej, niż małego hatchbacka, który jest o połowę młodszy. W pogoni za luksusem kierowcy zapominają o tym, że w przypadku niemieckich limuzyn, czy SUV-ów klasy premium, wszelkiego rodzaju zaniedbania w serwisowaniu i oszczędności są kłopotem dla następnego właściciela. Jednak chęć jeżdżenia takim autem ponad wszystko, bardzo skrzętnie wykorzystują nieuczciwy handlarze.

Jeździsz jednym z tych samochodów?! Lepiej uważaj!

Limuzyna, która ma ponad dziesięć lat, silnik diesla lub dużą benzynę, ma niewielki przebieg i cena jest wręcz okazyjna? To brzmi, jak przepis na oszustwo. I można powiedzieć, że tak jest, ponieważ według raportów jednej z firm, która specjalizuje się w weryfikacji przebiegów samochodów używanych to właśnie takie modele, jak: Audi A8, Audi A7, BMW X5 aż 6 na 10 pojazdów, może mieć skorygowany przebieg!

Audi A8 D3
Fot. Audi

Co ciekawe na szczególną uwagę zasługują również samochody hybyrydowe i elektryczne, ponieważ w nich coraz częściej dochodzi do manipulacji przebiegiem. Z punktu widzenia nieuczciwego handlarza w ten sposób możemy sprzedać drożej auto z mocno wyeksploatowaną baterią. A jej koszt wymiany lub regeneracji jest bardzo duży.

źródło: carVertical

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News