Jak usunąć z szyby naklejkę z numerami rejestracyjnymi?! To bardzo proste!

Jak usunąć z szyby naklejkę z numerami rejestracyjnymi?! To bardzo proste!

naklejka_rej

Podaj dalej

Chociaż przerejestrowanie samochodu jest coraz rzadszą czynnością, ciągle zdarza się, że zadajemy sobie pytanie, jak usunąć z szyby naklejkę z numerami rejestracyjnymi. Okazuje się, że mamy przynajmniej kilka opcji.

Naklejka na szybie jest obowiązkowym elementem, który upoważnia samochód do poruszania się po drogach. Za jej brak, może grozić mandat karny – 3 punkty i 100 złotych. Taki obowiązek pozostaje z kierowcami do 4 września 2022 roku. Później przyklejanie naklejki nie będzie już konieczne. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z usunięciem starej naklejki?

Rozgrzanie kleju – jedna z najprostszych metod

Informacja o naszych numerach rejestracyjnych umieszczona na przedniej szybie jest wykonana z bardzo podatnego na uszkodzenia tworzywa. Gdy naruszymy powierzchnię naklejki, zaczyna się ona odrywać w drobnych kawałkach i jednocześnie pozostawia na szybie ślady kleju. Aby tego uniknąć jednym z najprostszych sposobów na sprawne usunięcie naklejki z numerami rejestracyjnymi, jest podgrzanie szyby. Trzeba jednak pamiętać o tym, że musimy robić to z wyczuciem, ponieważ zbyt duży skok temperatury może doprowadzić do pęknięcia szkła.

pęknięta szyba

Eksperci polecają wykorzystać do tego celu suszarkę do włosów lub energię słońca. Wystarczy postawić auto na dworze, aby promienie naszej gwiazdy w słoneczny dzień wykonały za nas całą pracę. W ten sposób klej pod naklejką zaczyna być plastyczny i możemy przystąpić do usunięcia starych lub nieczytelnych numerów rejestracyjnych, podważając jeden z rogów prostokąta kartką kredytową lub żyletką.

Jak usunąć naklejkę z szyby? Skorzystaj z wiedzy profesjonalistów!

Na koniec rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że usługa będzie dobrze zrobiona i na szybie nie powstanie ani jedna rysa. Z nową naklejką można udać się do najbliższego punktu, który zajmuje się wymianą szyb samochodowych. Tam pracownicy z pewnością do perfekcji mają opanowane usuwanie z jednej szyby i naklejanie na drugą naklejek z numerami rejestracyjnymi. Prawdopodobnie wykonanie całej usługi będzie kosztowało niewiele, a efekt będzie zadowalający.

diesel naklejka na szybie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News