Jak awansować w pracy? Trzeba przestrzegać jednej zasady, ale czy to ma sens?!

Jak awansować w pracy? Trzeba przestrzegać jednej zasady, ale czy to ma sens?!

praca wypłata wynagrodzenie mniej więcej tydzień pracy godziny

Podaj dalej

Praca jest czymś, co daje niemal każdemu człowiekowi względne poczucie bezpieczeństwa. Pewna grupa ludzi ma w sobie potrzebę rozwijania własnych kompetencji, dlatego chce wspinać się po szczeblach kariery. Wtedy pojawia się pytanie, jak awansować w pracy? Szef technologicznego giganta podpowiada jeden warunek.

Ostatnie kilka lat mocno zmieniło podejście ludzi do aktywności zawodowej. Lata pandemii zniszczyły relacje pomiędzy pracownikami, a część firm przeniosła się z biur do pracy zdalnej. Obecnie trwają dyskusje, czy takie posunięcie było właściwe. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie w każdym przypadku przeniesienie się z biura do domowego zacisza było możliwe. Jednak osoby, które z tego korzystały, dostrzegają plusy pracy zdalnej.

Nie każdy chce wrócić do biura

Istnieją ludzie, którzy po przepracowaniu nawet kilku lat w systemie pracy zdalnej wręcz nie wyobrażają sobie powrotu do biura na stałe. Oczywiście powodów takiej decyzji jest kilka – po pierwsze ich cechy charakteru sprawiają, że pracuje im się lepiej w środowisku, które znają, bez nadmiernego kontaktu z obcymi ludźmi, gdzie mogą skoncentrować się na zadaniu i realizować je w wybranym przez siebie tempie. Po drugie codzienny dojazd do biura generuje spore koszty. Użytkowanie samochodu lub komunikacji miejskiej. Do tego bardzo często konieczność zamieszkania na terenie większego miasta. To wszystko przestaje mieć aż tak duże znaczenie, gdy pracujemy zdalnie.

praca-zdalna-czy-to-jej-koniec
fot. freepik

Jak awansować w pracy?

Oczywiście sposobów na awans w pracy jest bardzo dużo. Brakuje uniwersalnej recepty na szybkie i skuteczne rozwijanie swojej kariery. Jednak prezes IBM sugeruje, że jedną z podstaw do myślenia o awansie akurat w tej pracy, jest obecność w biurze. Zwłaszcza jeśli mamy ambicje na stanowisko osoby zarządzającej ludźmi. Wtedy kontrola nad pracownikami na miejscu pracy, jest czymś, co pozwala myśleć o awansie.

Czy to jest dobre rozwiązanie? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Z pewnością koszty jeżdżenia niemal każdego dnia do pracy są duże i w czasach drożyzny muszą w jakikolwiek sposób opłacać się pracownikowi. Wszystko oczywiście przy założeniu, że akurat wykonywaną przez nas pracę da się zrobić z domu.

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News