Idealne letnie opony, czyli jakie? Wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę!

Idealne letnie opony, czyli jakie? Wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę!

opady deszczu

Podaj dalej

Pełnia lata i pojawienie się tematu letnich opon jest celowe, ponieważ w okresie jesienno-zimowym, gdy na tapet wracają zimowe mieszanki, można znaleźć ciekawe promocje. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze letniego ogumienia.

Temat związany z podziałem na letnią i zimową mieszankę, jest bardzo szeroki. Zupełnie osobnym wątkiem jest kwestia ogumienia wielosezonowego. Tutaj mamy nieco inne kwestie do omówienia, dlatego na początek skoncentrujemy się na oponach letnich. Wybór odpowiedniego modelu wymaga od kierowcy podstawowej wiedzy na temat konstrukcji samej opony, a także tego, czego on sam oczekuje od ogumienia w swoim samochodzie. Oczywiście duże znaczenie ma również cena za konkretny model, ale o tym na koniec.

Deszczowa pogoda, największe zagrożenie

Bardzo często możemy natrafić na informacje, gdzie podczas idealnych warunków na drodze doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Wtedy zastanawiamy się, jaka jest tego przyczyna i bardzo często odpowiedź jest bardzo prosta. Mamy zbyt dużą pewność siebie za kierownicą, ponieważ pogoda jest idealna.

burza deszcz samochod

Jednak zagrożenia na drodze należy zawsze się spodziewać. Szczególnie podczas opadów deszczu, gdy woda miesza się z zanieczyszczeniami na jezdni i tworzy cienką, śliską maź. Wtedy bardzo łatwo o poślizg kół i spore problemy. Podobnie niebezpieczne są intensywne opady, gdzie opona musi odprowadzić ogromne ilości wody w krótkim czasie. Do takich okoliczności można się przygotować.

Czy istnieją idealne letnie opony?

Dążenie do ideału jest jednym z najważniejszych celów każdego producenta. Czy udało się stworzyć idealną oponę? Z pewnością nie, ale znane są cechy, które zbliżają produkt do ideału. Przede wszystkim miękka mieszanka, po drugie asymetryczny, kierunkowy bieżnik opony. Po trzecie określona indeksem od A do E skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Najlepiej radzą sobie opony z pierwszą literą alfabetu.

jak przechowywać opony
ww.freepik.com

Trzeba również pamiętać o kompromisie pomiędzy parametrami i ceną. Aktualnie bardzo niewiele osób, może sobie pozwolić na dowolny typ opony bez zwracania uwagi na jej cenę. Poza tym warto zdawać sobie sprawę również z tego, że najdroższa opona, nie w każdej sytuacji oznacza najlepszą. Dobrym pomysłem jest poczytanie rankingów oraz opinii w internecie na temat idealnej letniej opony na deszcz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News