Honda Civic z 1998 roku ma 360 KM i gigantyczne turbo! Co za dźwięk! [WIDEO]

Honda Civic z 1998 roku ma 360 KM i gigantyczne turbo! Co za dźwięk! [WIDEO]

honda_civic_type-r_x_1

Podaj dalej

Japońskie samochody z końcówki lat 90. cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Głównie pod kątem modyfikacji, które opracowuje się na potrzeby tuningu lub sportów motorowych.

Prawdopodobnie każda osoba, która interesuje się motoryzacją nawet w podstawowym zakresie, słyszała o takim samochodzie, jak Honda Civic. Ludzie cenią sobie te konstrukcje przede wszystkim za bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną, szeroki dostęp części zamiennych i modyfikowanych oraz wygląd prosto z Japonii. W 1998 roku prezentowana poniżej Honda Civic robiła bardzo duże wrażenie, a jej wolnossący silnik z technologią V-tec zyskał sobie wielu fanów na całym świecie.

Od tuningu przez sport samochodowy – Honda Civic jest wszędzie

W Polsce Hondę Civic można spotkać przede wszystkim na imprezach związanych z motoryzacją. Mówimy tutaj przede wszystkim o generacjach z lat 90. XX wieku. Miłośnicy tuningu wizualnego i mechanicznego odtwarzają akcenty charakterystyczne dla pojazdów zmodyfikowanych według zasad JDM. Niskie zawieszenie, rozbudowany bodykit, głośniejszy wydech i większa alufelga. Z kolei miłośnicy rajdów i wyścigów samochodowych wybierają Hondę Civic z uwagi na jej dużą wytrzymałość, niską wagę i relatywną łatwość modyfikacji. Wszystko to sprawia, że Civic bardzo często mknie po odcinkach specjalnych lub trasach wyścigów górskich.

Honda Civic z potężnym turbo? Znak czasów!

Jeszcze kilka lat temu entuzjastom marki trudno było wyobrazić sobie, że samochód spod znaku Hondy będzie miał pod maską turbosprężarkę. Jednak życie pokazało, jak zmienne mogą być pomysły producentów. W tym przypadku spowodowane głównie normami emisji spalin. Dlatego pod maskę Hondy Civic trafia silnik o pojemności 1.5 litra z turbodoładowaniem.

W Holandii zdecydowano się pójść o krok dalej i zmodyfikowano klasyczną już Hondę Civic z 1998 roku. Dodano jej potężne turbo i w ten sposób powstał mały hot hatch o mocy około 360 KM. Posłuchajcie na poniższym nagraniu, jak pięknie opisane turbo syczy oraz jakie osiągi ma pokazana w filmie Honda.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News