Ford zapewnił kierowcy podróż w czasie! Takie historie to rzadkość

Ford zapewnił kierowcy podróż w czasie! Takie historie to rzadkość

ford logo

Podaj dalej

Ford jest producentem samochodów, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji. Ford T oraz najnowsze konstrukcje wyznaczają trendy. Ostatnio nawet zapewniają podróż w czasie.

Ewolucja motoryzacji nabiera nowego tempa

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zmiany w motoryzacji następowały stopniowo i były skutkiem długotrwałych testów oraz przemyślanych decyzji. Cykl życia niemal wszystkich produktów był dużo dłuższy, a co za tym idzie, klienci kupowali samochody na lata i byli wierni jednej marce. Bardzo często auto było niemal członkiem rodziny i służyło dzielnie kilku pokoleniom. Dzisiaj wydaje się to praktycznie niemożliwe, ponieważ niemal wszyscy użytkownicy samochodów są przekonani, że najnowsze modele są zaprojektowane pod zysk koncernów i funkcjonalność do czasu.

Obecnie wszystko trwa szybciej. Modernizacje modeli następują w coraz krótszych odstępach czasu, pojawia się wiele aktualizacji systemu, a postęp technologii sprawia, że możemy poruszać się coraz szybciej. Niezawodność jest również tym, co dość szybko znika. Pojawiają się pierwsze problemy i wyzwania serwisowe. Nikt też do końca nie wie, jak zachowają się jednostki napędowe po gruntownym obniżeniu pojemności i utrzymaniu mocy silnika. Na razie pierwsze egzemplarze różnych generacji pokazują, że z trwałością może być trudno.

Ford coraz mocniej stawia na elektryfikację gamy

Oczywiście wraz ze zmianami w motoryzacji modyfikacją ulegają również preferencje użytkowników. Teraz coraz więcej osób spogląda z zaciekawieniem na pojazdy z segmentu SUV. Producenci motywowani przez ustawodawców chcą, żeby auta elektryczne zyskały na popularności. Jak na razie przekonanie klientów do zmiany przyzwyczajeń ma swoje konsekwencje i nie każdy jest gotowy za nie zapłacić. Dlatego ograniczanie gamy modelowej tylko do samochodów elektrycznych następuje stopniowo. Ford również powoli wprowadza elektryczne wersje swoich popularnych modeli. Między innymi na drogach niemal całej Europy można spotkać elektrycznego Forda Transita.

Ford Mustang Mach-E ładowanie

Na świecie żyją ludzie z początków motoryzacji!

Być może trudno sobie to wyobrazić, ale na świecie są jeszcze ludzie, którzy pamiętają początki motoryzacji z pierwszych dekad XX wieku. Jedną z takich osób jest Harold Baggott, który blisko sto lat temu zaczynał swoją przygodę z motoryzacją od Forda T. Na nim uczył się prowadzenia auta, później korzystał z następnych modeli Forda. Dlatego amerykański producent zdecydował się na wyjątkowy gest. Brytyjczyk miał okazję odbyć prawdziwą podróż w czasie. Najpierw w przeszłość, do chwil, gdy pokonywał pierwsze kilometry za kierownicą Forda T.

Następnie dzięki dostępnym modelom z silnikiem elektrycznym Ford zabrał pana Harolda w przyszłość. Ponad stuletni kierowca mógł poczuć na własnej skórze, co odczuwa kierowca najnowszego modelu elektrycznego Forda. Mustang Mach E zrobił ogromne wrażenie na Baggottcie i przyznał, że zapewne takimi samochodami będą jeździć jego prawnuki, a on jako pasjonat motoryzacji od dziesiątego roku życia z dużym zaciekawieniem obserwuje zmiany na rynku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News