Fiat Bravo 2 - niedoceniony hatchback, który zaskakuje! Poznaj jego wady i zalety!

Fiat Bravo 2 - niedoceniony hatchback, który zaskakuje! Poznaj jego wady i zalety!

top 7 samochodów Fiat Bravo

Podaj dalej

Najprawdopodobniej niewiele osób, które poszukują dla siebie auta kompaktowego, pomyśli o Fiacie Bravo 2. Stereotypowe opinie na temat produktów włoskiego koncernu odbierają mu wielu klientów, a Bravo, jest tego najlepszym przykładem.

Włosi mają w swojej historii genialne projekty, które wyprzedziły swoje czasy lub kompletne porażki, o których chcą zapomnieć. Jak wiadomo, ludzie bardziej pamiętają nasze potknięcia, niż sukcesy i to właśnie na podstawie tych negatywnych historii budują opinie o produktach oraz ich użytkownikach. Fiat Bravo miał przełamać stereotypy, ale patrząc na polskie ulice, efekt można uznać za mierny, a to jest bardzo ciekawy samochód!

Fiat Bravo 2 – włoski styl i oszczędności!

Oczywiście trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że Fiat od wielu lat konkuruje na rynku z innymi producentami przede wszystkim ceną. W związku z tym również w modelu Bravo 2 znajdziemy sporo oszczędności na materiałach, które po wielu latach od momentu premiery w 2007 roku dadzą o sobie nieco znać. Chodzi przede wszystkim o drobiazgi w postaci niedziałającego panelu radia, czy oświetlenia w kabinie. Jednak zdajemy sobie sprawę, że może być to irytujące!

Najmocniejsza strona Bravo – silniki

Jeśli poszukujemy samochodu, który będzie wyglądał inaczej od niemieckiej konkurencji, a jednocześnie chcemy mieć auto trwałe i tanie w naprawach, to Fiat Bravo 2 jest bardzo dobrym kandydatem. Ma on w swojej ofercie dobre silniki benzynowe i wysokoprężne, które godnie znoszą próbę czasu. Na szczególną uwagę zasługuje jednostka benzynowa 1.4 T-Jet, ponieważ dysponuje ona mocą od 120 do 150 KM i jest zdecydowanie lepszą konstrukcją od 1.4 TSI grupy VAG.

fiat-punto-samochod-dla-ludzi

 

Ciekawe i godne uwagi są również silniki diesla. Tutaj do wyboru mamy kilka jednostek od 1.6, 1.9 i 2.0 Multijet. Każda z nich dosyć dobrze radzi sobie z masą Fiata. Przed zakupem silnika wysokoprężnego warto zwrócić uwagę na wtryskiwacze, turbosprężarkę, wypełnienie filtra DPF oraz poznać historię klapek w kolektorze ssącym, ponieważ potrafią się one urwać i narobić sporo szkód.

Fiat Bravo – coś więcej niż włoska robota

Fiat Bravo ma wiele do zaoferowania i bardzo łatwo jest znaleźć zadbane egzemplarze. Na uwagę zasługuje lakier pojazdu, ponieważ są już to nowoczesne powłoki, które źle znoszą korzystanie z myjni automatycznych i oddziaływanie intensywnej chemii. Poza tym jest to trwały, tani w naprawach i atrakcyjnie wyglądający hatchback.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News