Element kompletnie lekceważony przez kierowców! Sprawdź to w swoim aucie zanim będzie za późno!

Element kompletnie lekceważony przez kierowców! Sprawdź to w swoim aucie zanim będzie za późno!

silnik wysokoprezny diesel

Podaj dalej

W pogoni za obowiązkami dnia codziennego trudno znaleźć czas na wszystkie aktywności. Dlatego, jako kierowcy niemal wszyscy kompletnie zapominamy o tym, żeby zainteresować się stanem technicznym tego podzespołu w samochodzie. Większość zwraca na niego uwagę, gdy już jest za późno i zdarza się awaria.

Regularność w serwisowaniu pojazdu jest jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu. Bez niej każdy, nawet najlepszy samochód na świecie zacznie mieć problemy techniczne. Większość usterek pochodzi z naszego zaniedbania i można zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, wystarczy przeznaczyć maksymalnie kilka godzin raz na rok, żeby nasze auto nam za to podziękowało!

Niedoceniany układ chłodzenia

W samochodach każdy układ ma bardzo ważną rolę i jeśli przestaje on działać na odpowiednim poziomie, zaczynają się problemy. Niestety część kierowców większą uwagę przykłada do czystości karoserii,  a także wnętrza samochodu. Mniej interesujemy się tym, co dzieje się pod maską. W skrajnym przypadku zaglądamy tam jedynie, gdy musimy uzupełnić poziom oleju silnikowego, płynu do spryskiwaczy lub do chłodnicy.

mercedes wstrzymuje dostawy modeli z 8 cylindrowym silnikiem

Chłodnica – element kompletnie lekceważony przez kierowców!

Można zadać sobie pytanie, jak chłodnica może być lekceważona przez kierowców? Bardzo prosto, ze względu na to, że znajduje się ona najczęściej na przodzie każdego pojazdu, jest ona narażona na kontakt z kamykami, piaskiem, solą drogową i rozbitymi szczątkami owadów. Te wszystkie drobinki zgromadzone na powierzchni chłodnicy ograniczają jej sprawność. W ten sposób spada jakość chłodzenia samochodu, która może dać o sobie znać w momencie wysokich temperatur lub jazdy w miejskich korkach.

Jak poprawnie czyścić chłodnicę samochodową?

Oczywiście cały proces związany z procesem czyszczenia chłodnicy samochodowej, jest bardziej skomplikowany, jednak na własną rękę w chwili wolnej możemy pokusić się o wyczyszczenie lamelek w chłodnicy z brudu. Najlepiej użyć do tego środka WD-40, wody i szczoteczki z miękkim włosiem. Pomóc w pracy może demontaż przedniego zderzaka. Taka czynność jest dosyć czasochłonna, ale zapewnia ona całkiem dobre efekty przez długi czas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News