Duży problem wielu kierowców! Na jesień daje on o sobie znać! Jak z nim walczyć?

Duży problem wielu kierowców! Na jesień daje on o sobie znać! Jak z nim walczyć?

Duży problem wielu kierowców! Na jesień daje on o sobie znać! Jak z nim walczyć?

Podaj dalej

Temperatury za oknem powoli spadają, a to może mieć swoje konsekwencje w postaci zbierającej się w samochodzie pary wodnej. Okres jesienno-zimowy sprzyja powstawaniu intensywnych zapachów, które chcemy usunąć z kabiny. Przedstawiamy skuteczne sposoby na odświeżenie wnętrza!

Obecnie lato jest dosyć suchą porą roku, gdzie problemem wydaje się być niedobór wody i kurz. Jednak w Polsce dużymi krokami zbliża się jesień, która z reguły oznacza zwiększoną wilgotność powietrza, zbutwiałe liście oraz kłopoty z intensywnymi zapachami w samochodzie. Jak można je skutecznie usunąć z naszego auta?

Błoto, liście i woda – jesienna codzienność

Wychodzimy z budynku, idziemy do samochodu, a w międzyczasie spotyka nas intensywny deszcz. Mimo parasolki i dobrej kurtki do wnętrza samochodu dostaje się sporo wody. Ścieka ona z parasola w materiałowe dywaniki, osadza się na fotelu z fragmentów kurtki i niemal natychmiast powoduje parowanie szyb. Jeśli taka sytuacja pojawi się kilkukrotnie w krótkim czasie, w aucie może być wyczuwalny zapach stęchlizny. Jak z nim walczyć?

jesien samochod kierowca

Zmień dywaniki samochodowe i umyj szyby!

Materiałowe dywaniki samochodowe na jesień zaczynają akumulować wilgoć zgromadzoną z obuwia, przez co może pojawić się intensywny zapach w kabinie. Dodatkowo parowaniu szyb na skutek podwyższonej wilgotności powietrza najlepiej zapobiegać przez gruntowne umycie ich specjalistycznymi preparatami, które tworzą barierę dla powstawania pary.

Skuteczny sposób na zapachy!

Jeśli wyczuwalny zapach wilgoci ciągle jest w samochodzie, mimo zmiany dywaników i umycia szyb, pora skorzystać z bardziej zaawansowanych metod. Gruntowne odkurzenie kabiny, wysuszenie w ciepłym miejscu przez kilka godzin to pierwszy etap. Dalej, możemy skorzystać ze żwirku dla kotów lub pojemnika z dużą ilością soli. Takie akcesoria powinny pomóc nam w usunięciu intensywnego zapachu stęchlizny. Dobrym pomysłem jest również zlecenie lub wykonanie samodzielnie gruntownego prania całego wnętrza.

kierowca mandaty prędkość autostrada oszczędność paliwa
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News