Dramatyczne sytuacje na drogach!! Na to musisz uważać!!

Dramatyczne sytuacje na drogach!! Na to musisz uważać!!

wypadek straż policja płachta namiot

Podaj dalej

Dramatyczne sytuacje na drogach dzieją się od czasu zwiększenia ruchu pojazdów. Wypadki komunikacyjne to nasza codzienność, a ich skutki potrafią mieć wpływ na pozostałą część życia. Jednak niektóre osoby poprzez udział w ruchu drogowym chcą sobie odebrać życie.

Większość wypadków samochodowych na świecie powstaje na skutek błędu człowieka. Brawura związana z przecenianiem swoich umiejętności za kierownicą, może skutkować legendarnym niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy. Wtedy jesteśmy tylko o jeden niewielki krok od dramatycznych sytuacji i obrazów trudnych do wymazania z pamięci.

Próba zaimponowania innym na drodze

Jako zwierzęta stadne mamy silną potrzebę akceptacji w społeczeństwie i zaznaczenia w nim swojej pozycji. Chcemy zdobyć szacunek ludzi wokoło nas, dlatego pewna grupa osób decyduje się na zbudowanie swojej siły względem innych osób na podstawie luksusowego samochodu klasy premium. Jednak najczęściej jest to mocno przechodzona generacja, która ma kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, ale magia loga marki działa na innych.

BMW 335d E91
Fot. BMW

Dlatego w mocno stereotypowy sposób kierowcy BMW wykonują o wiele więcej niebezpiecznych manewrów i są uczestnikami dramatycznie wyglądających kolizji drogowych, ponieważ chcą oni zaimponować innym ludziom tym, co potrafią na drodze. A pośpiech i ryzykowne manewry to najkrótsza droga do sukcesu.

Dramatyczne sytuacje są konsekwencją upartości!

Ludzie mają duży kłopot z przyznawaniem się do błędu i akceptowaniem tego, że to, co zrobili, jest niewłaściwie. Prawdziwie mrożące krew w żyłach nagrania pochodzą wprost z dróg szybkiego ruchu lub autostrad. Kierowcy raz na jakiś czas pomylą zjazdy i wjadą na jezdnię o przeciwnym kierunku ruchu. Jadąc normalnie spodziewamy się wielu rzeczy, ale raczej nie tego, że spotkamy samochód jadący z naprzeciwka. Tak powstają dramatyczne sytuacje na drogach.

Próby samobójcze – nowa fala zagrożenia!

W ostatnim czasie kroniki policyjne informują o kolejnych próbach samobójczych z wykorzystaniem pojazdów. Najnowszy przypadek pochodzi z drogi krajowej numer 11, gdzie kobieta zdecydowała się wbiec wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Na szczęście przeżyła tę dramatyczną sytuację, ponieważ kierowca odpowiednio wcześniej zauważył dziwne zachowanie kobiety i postanowił hamować.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że ludzie pod presją sytuacji ekonomicznej i rodzinnej wywołanej aktualnymi wydarzeniami na świecie mogą robić rzeczy, które jeszcze nie tak dawno były czymś z pogranicza fantastyki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News