Dostawczy Mercedes dosłownie rozpadł się na środku drogi! Zobacz wideo, strach się bać!

Dostawczy Mercedes dosłownie rozpadł się na środku drogi! Zobacz wideo, strach się bać!

Dostawczy Mercedes dosłownie rozpadł się na środku drogi! Zobacz wideo, strach się bać!

Podaj dalej

Stan techniczny samochodów na polskich drogach bywa tematem gorących dyskusji. Jakość kontroli pojazdów dopuszczanych do ruchu zaczyna budzić wątpliwości, gdy dostawczy Mercedes rozpada się na środku skrzyżowania.

Jazda niesprawnym samochodem jest bardzo uciążliwa dla kierowcy i może być niebezpieczna dla innych użytkowników drogi. Świadomość, że w naszym aucie coś nie działa prawidłowo, bywa frustrująca. Czasami delikatnie nie mamy wyboru i musimy z niewielką usterką pojeździć chwilę, zanim zwolni się termin u mechanika lub pojawią się środki finansowe na naprawę. Istnieją jednak takie awarie, które mają swoje poważne konsekwencje, jeśli zdarzą się o złym miejscu i czasie.

Obserwujmy swój samochód

Jazda jednym autem każdego dnia ma swoje plusy, ponieważ doskonale możemy wychwycić sporą część usterek, które mają nagłe objawy. Słabsza siła hamowania, ciężej pracujący układ kierowniczy, źle działająca skrzynia biegów, a może kontrolka na tablicy przyrządów. To wszystko pozwala maksymalnie szybko zareagować na problemy techniczne. Zdarzają się też usterki postępujące dość powoli w czasie. Przykładem są tutaj uszkodzone amortyzatory, które mogą stopniowo tracić swoje właściwości, niemal niewyczuwalnie dla kierowcy, który jeździ powoli. Dlatego warto obserwować swój samochód i zwracać uwagę na zmiany.

Korozja
Fot. pixabay.com

Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać!

Każdy pojazd, który jedzie po drodze z jednej strony, jest środkiem transportu z drugiej w ułamku sekundy, może zmienić się w bezwładną masę o dużej energii. Utrata panowania nad autem z powodu braku możliwości zahamowania lub zmiany kierunku to jedne z najpoważniejszych awarii. Jeśli wydarzą się one podczas wyższej prędkości, możemy spodziewać się kłopotów. Dlatego warto przykładać uwagę do elementów bezpieczeństwa w naszym pojeździe.

Dostawczy Mercedes rozpadł się na skrzyżowaniu

W poniższym materiale widać, jak starszy dostawczy Mercedes zwany popularnie kaczką nie może wycofać, ponieważ dochodzi do poważnej awarii układu kierowniczego! Odpada najprawdopodobniej drążek poprzeczny, który odpowiada za połączenie kół i ich synchroniczny skręt. Aż trudno sobie wyobrazić, do jakiego wypadku mogłoby dojść, gdyby ta usterka pojawiła się przy wyższej prędkości…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News