Domowy car detaling - poznaj najważniejsze zasady!

Domowy car detaling - poznaj najważniejsze zasady!

mycie samochodu

Podaj dalej

Pielęgnacja samochodu od początku istnienia motoryzacji jest czymś istotnym. Obecnie mamy prawdziwą modę na kosmetykę przeznaczoną dla czterech kółek. Domowy car detaling powoli wchodzi do garaży i na osiedlowe parkingi.

Profesjonalne firmy, które zajmują się dbaniem o kwestie wizualne samochodów, znajdują się na nieco innym poziomie wiedzy oraz przygotowania technicznego do pracy. Samo oświetlenie znacząco poprawia jakość pracy. Jednak brak przeznaczonych do pracy z lakierami samochodowymi lamp i latarek to drobna przeszkoda, żeby zaopiekować się swoim autem.

Dostępność kosmetyków samochodowych jest ogromna!

Dzięki dostępowi do Internetu mamy podobny dostęp do kosmetyków samochodowych i akcesoriów, z których korzystają profesjonaliści. W ten sposób możemy wybrać produkty optymalne dla naszych potrzeb. Wystarczy tylko wpisać określoną frazę w wyszukiwarkę i mamy do dyspozycji szereg kursów z szerokim pakietem wiedzy, wosków, aplikatorów i innych akcesoriów do pielęgnacji samochodu. Domowy car detaling stoi na wyciągnięcie ręki, jednak jest jedno „ale”.

myjnia samochodowa polska

Mycie samochodu na własnej posesji i myjni bezdotykowej

Jeśli chcemy profesjonalnie podejść do tematu i zacząć rozwijać domowy car detaling, trzeba mieć świadomość, że mycie samochodu na prywatnej posesji wiąże się z szeregiem restrykcji. Prawdopodobnie jednym słusznym rozwiązaniem jest umycie auta na betonowym podjeździe, z którego woda wpływa bezpośrednio do kanalizacji sanitarnej, a nie burzowo-ściekowej. Niestety wszelkiego rodzaju detergenty muszą unikać kontaktu z gruntem, ponieważ za to są kary.

Mycie auta
Fot. pixabay.com

W przypadku myjni bezdotykowej największym utrudnieniem jest to, że niemal każdy regulamin obiektu wyklucza stosowania własnego sprzętu w postaci wiader i gąbek. W związku z tym wstępne przygotowanie pojazdu do mycia wydaje się wręcz niemożliwe, jeśli brakuje nam miejsca, gdzie możemy legalnie wylać mydliny z wiadra.

Domowy car detaling powinien koncentrować się na wnętrzu

Ze względu na dość płynną sytuację prawną, która może narazić nas na koszty i kłopoty z powodu mycia lakieru w sposób nieodpowiedni, warto skoncentrować się na wnętrzu. Domowy car detaling jest bardzo dobrą okazją do zadbania o tapicerkę, podsufitkę, kokpit, kierownicę i wykładziny bez zbędnej uwagi osób postronnych. Wiele czynności można wykonać, siedząc w aucie, bez wzbudzania ludzkiej ciekawości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News