Długoterminowa prognoza pogody dla Polski - czy to już jest koniec zimy?!

Długoterminowa prognoza pogody dla Polski - czy to już jest koniec zimy?!

śnieg mróz lód odśnieżanie skrobanie silnik postój mandat policja

Podaj dalej

Zmiany klimatu najprawdopodobniej są faktem, ponieważ kolejny raz obserwujemy w Polsce zimę, która ma niewiele wspólnego z obrazami, jakie mamy zapisane w naszej pamięci. Święta Bożego Narodzenia, a także sylwester były rekordowo ciepłe. Czy kolejne dni stycznia zapowiadają koniec zimy?

Na pewno dodatnie temperatury są dużym ułatwieniem dla wszystkich osób, które obawiały się tego sezonu grzewczego. Chociaż jest zbyt wcześnie, żeby mówić o lekkiej zimie, na pewno kolejne dni i tygodnie z relatywnie wysokimi temperaturami, jak na tę porę roku pozwalają zachować resztki optymizmu. Być może rachunki za gaz, węgiel lub prąd nie będą aż tak wysokie, jak się wszyscy obawiali.

Temperatury na delikatnym plusie

Oczywiście wszystko zależy od regionu Polski, w jakim mieszkamy, jednak ogólny rzut oka na mapę, pozwala przypuszczać, że niemal przez cały styczeń temperatura w ciągu dnia będzie powyżej zera. W najbliższy długi weekend w niektórych rejonach Polski, głównie w okolicach Warszawy możliwe są delikatne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Noc z przymrozkami – uważajcie!

Długoterminowa prognoza pogody dla Polski na tę chwilę wskazuje, że nocami ciągle będą pojawiać się przymrozki. Dlatego skrobaczkę do szyb i odmrażacz ciągle warto mieć pod ręką. Dodatkowo jezdnie po zmroku i o poranku z pewnością będą śliskie, w związku z tym warto zachować ostrożność podczas jazdy samochodem.

dodatek mróz w domu
Pixabay

Powrót zimy jest niemal pewny!

Chociaż we współczesnej prognozie pogody możemy mówić bardziej o incydentach zimy, niż stałej ujemnej temperaturze z opadami śniegu, wydaje się niemal pewne, że w lutym, marcu, a może nawet i w kwietniu pojawią się jeszcze incydenty zimy. Powróci ona na nasze drogi i chodniki i z pewnością nie da nam o sobie zapomnieć.

mandat szyby lód śnieg brud płyn do spryskiwaczy
Pixabay

Dlatego opony zimowe, rozwaga na drodze i podstawowe wyposażenie samochodu w zimowy płyn do spryskiwaczy, płyn chłodniczy, skrobaczkę, czy osłonę na szybę przed mrozem i śniegiem nadal warto mieć w swoim aucie.

źródło: pogoda Interia.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News