Czy wiesz, jak wsiadać i wysiadać z samochodu? Wiele osób popełnia ten błąd!

Czy wiesz, jak wsiadać i wysiadać z samochodu? Wiele osób popełnia ten błąd!

nowe-przepisy-otwieranie-drzwi-4

Podaj dalej

W ciągu dnia wiele czynności wykonujemy niemal mechanicznie. Wydaje się nam, że to, co robi większość, jest słuszne, tymczasem okazuje się, że wsiadanie i wysiadanie z auta może być skutkiem kontuzji lub nawet wypadku.

Obecnie coraz więcej osób cierpi na problemy z kręgosłupem. Siedzący tryb życia, nadwaga, a także ciężka fizycznie praca. To wszystko po wielu latach może powodować dolegliwości bólowe, zwyrodnienia i utrudniać ruchomość w okolicy pleców. Niestety w większości przypadków sami doprowadzamy do sporej ilości kłopotów przez złe nawyki dotyczące między innymi wsiadania i wysiadania z auta.

Odsuń fotel przed zajęciem miejsca w aucie

Nasz kręgosłup bardzo nie lubi skrętnych ruchów. To między innymi za ich sprawą doznajemy kontuzji pleców. Dlatego jeśli borykamy się z bólem podczas wsiadania do samochodu, warto wypróbować nowy sposób na zajmowanie miejsca w samochodzie. Większość osób wkłada jedną nogę do środka kabiny, skrzywia się w lewą lub w prawą stronę i zajmuje miejsce na siedzisku, aby później dołączyć lewą nogę do prawej lub prawą do lewej. Gdy mamy kłopoty z kręgosłupem fizjoterapeuci polecają otworzyć drzwi, odwrócić się tyłem do fotela, najpierw posadzić pupę na siedzisku, a następnie obrócić się na fotelu z nogami w stronę kabiny

Do wykonania tej czynności w sporej liczbie samochodu potrzebujemy odsunąć fotel, ponieważ zabraknie nam miejsca na nogi. Później oczywiście można siedzisko ponownie ustawić w idealnej pozycji. Łatwiej mają właściciele pojazdów z elektryczną regulacją położenia fotela i pamięcią ustawień, ponieważ fotel sam ułatwia nam zadanie.

Wysiadanie z auta jest odwróceniem opisanego powyżej procesu: odsuwamy fotel, obracamy tułów z nogami w stronę otwartych drzwi i wysiadamy z prostym kręgosłupem, stając na nogi.

Podczas wysiadania spójrz przez ramię do tyłu

Wypadki z udziałem motocyklistów, rowerzystów i pieszych, którzy zderzyli się z otwierającymi się przed ich twarzą drzwiami, samochodu są częstym widokiem. Przy opuszczaniu pojazdu dobrym nawykiem jest spojrzenie w lusterko, jeśli mamy je do dyspozycji oraz przez ramię w kierunku drogi. W ten sposób eliminujemy niemal do zera ryzyko uderzenia drzwiami obiektów, które znajdują się w tak zwanym martwym punkcie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News