Czy opłaca się pożyczać pieniądze na naprawę samochodu? Przemyśl to dokładnie!

Czy opłaca się pożyczać pieniądze na naprawę samochodu? Przemyśl to dokładnie!

przeglad samochodu pieniadze

Podaj dalej

W życiu zdarzają się sytuacje, w których złe rzeczy dzieją się w najmniej odpowiednim momencie. Niewiele pieniędzy na koncie i awaria samochodu. Czy w tej sytuacji rozsądne jest pożyczanie złotówek od banku lub najbliższych?

Aktualnie wielu Polaków odczuwa problemy związane z rosnącymi kosztami życia. Coraz mniej pieniędzy zostaje nam w portfelu, a co za tym idzie trudniej jest odłożyć, chociaż niewielkie kwoty. Jednocześnie prawdopodobnie większość Polaków zmuszona jest dojeżdżać do pracy własnym samochodem, który może się zepsuć. Co zrobić, jeśli nie mamy pieniędzy na jego naprawę?

Poszukaj innego warsztatu

Jeśli mieszkamy w nieco większym mieście, możemy poszukać kilku miejsc, gdzie potencjalnie można naprawić uszkodzony samochód. Jest to bardzo możliwie, że każdy z punktów za tę samą usterkę będzie chciał innej kwoty. Warto wybrać najtańszą możliwą opcje. Nieco łatwiej mogą mieć ludzie, którzy są w dobrych relacjach z innymi mechanikami. Gdy mamy zaufany punkt zbudowany na niemal przyjacielskich relacjach, pewne negocjacje, co do wydłużenia terminu spłaty, być może są dobrym pomysłem.

ceny mechanik warsztat
fot. freepik

Spróbuj dojeżdżać do pracy z kimś z okolicy

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że każdy porusza się swoim samochodem samodzielnie, nawet gdy sporo osób z jednego miejsca pracy mieszka blisko od siebie. Jednak, gdy nasze auto przestaje być sprawne, warto zapytać się koleżanek i kolegów z pracy, czy za drobną opłatą zechcą przyjechać po nas do domu, aby wspólnie dojechać do pracy. Wtedy wydając mniejsze kwoty, mamy szansę odłożyć na koszty naprawy lub wręcz zostać przy takiej umowie na wspólny transport.

Czy opłaca się pożyczać pieniądze?

Pewna grupa osób ma lęk przed proszeniem najbliższych o pomoc. Traktuje to jako oznakę słabości, dlatego uznając, że ma swoją godność radzi sobie samodzielnie. Trudno negować taką postawę, jednak trzeba pamiętać, aby ewentualne pożyczki, czy kredyty w bankach zaciągać z głową. Trudno o gorsze rozwiązanie niż wejście w spiralę zadłużenia, która może prowadzić do biedy i zdecydowanie większych problemów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News