Czołowe zderzenie we mgle! Mocne nagranie ku przestrodze! [WIDEO]

Czołowe zderzenie we mgle! Mocne nagranie ku przestrodze! [WIDEO]

światła-mandat-przeciwmgłowe-przepisy-scaled

Podaj dalej

Jazda samochodem polega na przewidywaniu sytuacji na drodze. Jednak czasami przed pojazdem dzieją się rzeczy, przed którymi trudno się ustrzec. Czołowe zderzenie we mgle jest jednym z takich przykładów.

Poruszanie się w warunkach ograniczonej widoczności od zawsze jest dużym wyzwaniem. Niestety wraz z postępem bezpieczeństwa na drogach wychodzimy z założenia, że akurat nam nic złego nie może się stać. Jednak życie bywa bardzo przewrotne i niebezpieczne sytuacje na jezdni, mogą pojawić się w najmniej spodziewanym momencie.

Droga to nie jest tor wyścigowy

Oczywiste stwierdzenie, o którym czasem zapominamy. Szczególnie gdy jesteśmy kierowcami z niewielkim doświadczeniem, możemy odnieść wrażenie, że jeśli w danym zakręcie pojedziemy nieco szybciej, na pewno wszystko będzie dobrze. Życie potrafi zweryfikować umiejętności za kierownicą bardzo szybko. Większość młodych adeptów jazdy samochodem przeszacowuje swoje zdolności prowadzenia pojazdów. Jeśli pojawiają się zakręty, bardzo szybko może pojawić się poślizg i utrata kontroli nad pojazdem.

licencja zezwolenie samochody dostawcze dmc
www.freepik.com

Stan techniczny samochodu pod znakiem zapytania

Być może biegli zajmą się stanem technicznym starszego Audi A3, które doprowadziło do czołowego zderzenia z całkiem prawidłowo jadącym Volkswagenem Transporterem. Prawda jest taka, że w czasach rosnących kosztów życia wiele osób zaczyna oszczędzać na swoim bezpieczeństwie i jednocześnie zostaje przy swoich nawykach. Szybka jazda na zużytych oponach, czy wyeksploatowanym zawieszeniu, to proszenie się o kolizję.

Czołowe zderzenie we mgle!

Na poniższym nagraniu z kamery pokładowej umieszczonej w Volkswagenie Transporterze widać, jak z prawego zakrętu z nadmierną prędkością, jak na warunki panujące na drodze wyjeżdża Audi A3. Już wtedy kierowca utracił kontrolę nad autem, czym doprowadził do wpadnięcia samochodu w poślizg. Był to tak zwany efekt „ryby”, gdzie tył samochodu ucieka raz w lewo, raz w prawo.

Ograniczona widoczność daje niewiele czasu na reakcję, dlatego zdarzenia we mgle są jednymi z najpoważniejszych w skutkach. Nawet podczas prawidłowej jazdy samochodem nie do końca mamy pewność, czy z przeciwnej strony nie wyjdzie nam pojazd, który znajduje się na naszym pasie ruchu. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News