Blisko połowa Polaków chce je kupić, ale ma spory problem! Czy dotyczy on też Ciebie?

Blisko połowa Polaków chce je kupić, ale ma spory problem! Czy dotyczy on też Ciebie?

Blisko połowa Polaków chce je kupić, ale ma spory problem! Czy dotyczy on też Ciebie?

Podaj dalej

Badania ankietowe są ciekawym i praktykowanym od wielu lat sposobem na sprawdzenie opinii ludzi w konkretnym temacie. Czasami zdarza się tak, że chęci osób ankietowanych rozmijają się z rzeczywistością. I tak może być również w tej sprawie. Sprawdź, o co dokładnie chodzi!

Elektromobilność jest tematem, który nomen omen elektryzuje opinię publiczną. Jesteśmy świadkami dosyć dużej polaryzacji kierowców  – pojawili się zwolennicy samochodów zasilanych prądem, a także ich przeciwnicy. Istnienie też grupa ludzi niezdecydowanych. Ma ona więcej pytań, niż odpowiedzi na temat elektromobilności i na razie ich możliwości finansowe są poniżej kosztów zakupienia elektryka.

Polacy mają szereg pytań na temat elektromobilności

Przeprowadzona ankieta przez jeden z kluczowych portali internetowych z ogłoszeniami motoryzacyjnymi daje całkiem interesujące wyniki. Okazuje się, że około 75% badanych nie zna nikogo, kto jeździ na co dzień autem elektrycznym. W związku z tym brakuje nam szansy na doświadczenie tego, czym jest elektromobilność. W ten sposób moglibyśmy samodzielnie wyrobić sobie opinie na jej temat.

kia-soul-elektryk-zasieg-diesel
fot. KIA

Wraz z wątpliwościami i brakiem źródła informacji, powstają pytania, na które trudno znaleźć Polakom odpowiedź. Ankieta wykazała, że największe zainteresowanie budzą kwestie użytkowe. Kierowcy chcą wiedzieć, jak duży jest zasięg auta elektrycznego (35% badanych), a także jak długo bateria utrzymuje swoje parametry i czy można ją wymienić? (35% badanych). Ważny dla ankietowanych jest również koszt pełnego ładowania elektryka w domu i poza nim (31%).

Polacy chcą mieć samochód elektryczny

Ankieta dostarcza nam również innych informacji. Dowiadujemy się, że 44% respondentów chce w przyszłości zmienić swój samochód na elektryka. Jednocześnie aż 63% użytkuje obecnie samochód, który jest spalinowy i ma on powyżej jedenastu lat. Wśród tej grupy 59% osób dysponuje dochodem netto poniżej 3500 złotych na osobę. To może być największa przeszkoda w elektrycznej rewolucji. Cena samochodu elektrycznego ciągle jest bardzo wysoka, a brak wystarczającej infrastruktury do ładowania dodatkowo zniechęca do zmiany paliwa na prąd.

kia-soul-elektryk-zasieg-diesel

A czy Ty w przyszłości realnie zdecydujesz się na zmianę auta na elektryczny?

źródło: otomoto.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News